Oprášte "hula hop" a vytvarujte si postavu

Oprášte "hula hop" a vytvarujte si postavu
Hula hop - tento názov vám možno skôr pripomína nejaký tanečný krok (obzvlášť havajských tanečníc) alebo niečo v tom zmysle. Ide však o cvičebnú pomôcku v podobe obruče. Možno si spomínate, ako ste za starých čias s touto obručou na bokoch krútili ostošesť. Vtedy to bola skôr forma zábavy, no hula hop má mnoho pozitívnych účinkov na našu postavu i zdravie.

Zábavné cvičenie
Dôvodov, prečo oprášiť hula hop, je hneď niekoľko. Cvičenie s touto obručou je jednoducho zábavné a nebudete ho vnímať ako mučenie alebo trest. Krútiť bokmi môžete pokojne aj pri pozeraní svojho obľúbeného filmu alebo seriálu a aspoň tak spojíte príjemné s užitočným.

Pre dámy je asi najlákavejším efektom hula hopu jej priaznivý vplyv na formovanie postavy. Pravidelné cvičenie s touto obručou sa postará o krajšie a pevnejšie bruško, užšie boky, stehná a celkovo krajšiu postavu. Okrem týchto problémových partií prospievajú takéto cviky aj našej chrbtici, krížom či bedrám. Pre tých, ktorí majú problémy so zápchou, je hula hop taktiež výbornou pomôckou, nakoľko dokáže rozhýbať lenivé črevá, a tým odstrániť ťažkosti s vyprázdňovaním.

Hýbte sa v bokoch
Cvičenie s obručou je celkom jednoduché. Stačí vziať svoj hula hop, umiestniť ho na boky a tie rozvlniť. Na cvičenie je najlepšie obliecť si pohodlné a pokiaľ možno priliehavé oblečenie. Príliš voľné tričko by vám totiž mohlo zbytočne prekážať a brzdiť obruč v pohybe. Cvičiť možno kedykoľvek a ako sme už spomenuli, pokojne sa doň môžete pustiť aj pri sledovaní televízie alebo pri počúvaní hudby.

Vyberte si tú naj
Obruč hula hop je veľmi dostupná. Kúpiť si ju môžete v hračkárstvach alebo v obchodoch so športovými pomôckami a vôbec vás to nebude veľa stáť. Obyčajnú obruč kúpite už v cene okolo dvoch eur a máte ďalšiu šikovnú pomôcku vo vašom domácom fitnescentre.

Hula hop si však môžete dopriať aj v trochu vylepšenej podobe. Ide o obruč, ktorá nemá hladký povrch, ale je doplnená mnohými masážnymi výčnelkami. Spravidla sa dá aj jednoducho poskladať, takže vám doma nebude zavadzať a môžete si ju pribaliť hoci aj do kufra na dovolenku.

Na trhu je tiež obruč špecifického tvaru s už spomenutými masážnymi výčnelkami a so zabudovanou vodnou nádržkou. Záťaž sa dá voliť pomocou naplnenia vodnej nádržky - ak si trúfate na viac, naplníte ju viac, ak na menej, vody uberiete. Tieto vyššie kategórie hula hop obruče sa predávajú, samozrejme, vo vyšších cenách, ktoré sa už pohybujú v desiatkach eur.

Autor: Mária


Trpíte depresiou?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac