Očami psychológa: Dôvody, pre ktoré by chlap nemal byť „vaše všetko“

Očami psychológa: Dôvody, pre ktoré by chlap nemal byť „vaše všetko“
Nájsť si svoju spriaznenú dušu či vedieť sa pre niekoho obetovať patrí medzi najkrajšie okamihy v živote. V žiadnom prípade to nesmie ísť na úkor vlastného života a potrieb. Ak si myslíte, že šťastného človeka z vás urobí jedine váš partner, riskujete veľké rozčarovanie.

Zavalíte ho bremenom
Druhý človek nikdy nedokáže splniť všetky vaše potreby. Každý z nás má množstvo potrieb (fyzické, emocionálne, duchovné, intelektuálne) a nie je v silách jedného človeka, aby ich namiesto vás naplnil. Ak zo svojho partnera urobíte jediného človeka, na ktorom vám záleží a nikoho iného k životu nepotrebujete, prenesiete na neho obrovské bremeno, ktoré nezvládne uniesť. Zavalíte ho očakávaniami, ktoré presiahnu kapacitu jeho schopností dávať.

Všetko chcú inak: 5x čo nás od chlapov najviac vzdiaľuje

Nemôžem bez teba dýchať
Ak je muž pre vás všetkým, v prípade, že ho nemáte nablízku cítite sa ako keby ste to ani neboli vy. Keď sa vzdiali ovládnu vás pocity blízke abstinenčným príznakom. Nemôžete dobre spať, cítite únavu, bolesti hlavy či vnútornú prázdnotu. To všetko však signalizuje, že s vaším vzťahom niečo nie je v poriadku. Partnera povyšujete nad všetko existujúce, akoby váš život mal zmysel iba vtedy, ak je pri vás. Stratili ste životnú rovnováhu a celou svojou váhou ste sa zvalili na partnera. Už to nie je láska, ale závislosť.

Nerobte z neho modlu
Možno máte s partnerom spoločné koníčky, možno vám dokonale napĺňa vaše sexuálne potreby, možno sa na neho môžete spoľahnúť a máte mnoho spoločných vecí, neznamená to však, že ak sa v niektorých životných otázkach dopĺňate, máte z neho urobiť modlu. Nech už vám partner obohacuje život akýmkoľvek spôsobom, aj on je samostatná osobnosť, ktorá si zaslúži úctu. Musíte ho nechať dýchať a nechať mu priestor, aby rozvíjal vlastné potreby.

Neprenášajte na neho zodpovednosť aj za seba
Ak je chlap „vaše všetko", automaticky ho robíte zodpovedným aj za vaše emócie či prejavy správania. Je to nezrelé, pretože jediný, kto je zodpovedný za svoje emócie a ich spôsob vyjadrovania ste vy. Rovnako ste jediný človek, ktorý je zodpovedný za to, či sa vaše potreby naplnia alebo nie. Ak ste chceli ísť cvičiť a nešli ste nemôžete z toho obviňovať partnera, lebo vám to nepripomenul. Hoci je pre vás všetkým, teda aj vašou pamäťou. Starostlivosť o seba musí byť „váš job".

Baby, spamätajte sa: TIETO ženy chlapi neznášajú

Stratíte svoj svet
Ak z partnera urobíte centrum vesmíru a kvôli nemu sa vzdáte svojich koníčkov, priateľov, rodiny či práce, riskujete stratu samej seba. Chvíľu to môže byť lákavé a zaujímavé, žiť iba pre toho druhého. Časom, keď zložíte ružové okuliare však pochopíte, že pre svoje šťastie potrebujete nasýtiť aj potreby, ktoré nedokáže naplniť iba jeden človek.

Autor: Radomír


Vyznáte sa v mužoch?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac