Obočie snov: Majte ho aj vy!

Obočie snov: Majte ho aj vy!
Kedysi sa nosil „vyšklbaný" oblúk, neskôr rovná čiara, pred pár rokmi tmavomodré vytetované obočie a dnes celý svet uchvátilo obočie a ´ la Brežnev. Nech už holdujete akémukoľvek štýlu, hlavne nájdite tvar obočia, ktorý dokonale podčiarkne vašu krásu!

Nemusíte robiť veľké zákroky, vychádzajte z toho, čo vám príroda nadelila a nesnažte sa z obočia vyčarovať úplný opak, len preto, že sa to nosí. Pôsobilo by k vášmu typu tváre neprirodzene a umelo.

Aký tvar zvoliť?
Ak máte široké rovné obočie, zhruba od druhej tretiny by sa obočie malo zužovať a tvoriť ostrú špičku, ktorá smeruje ľahko dole. Ak je však vaša tvár skôr drsná, hranatá a ste vlastníčkou výrazných tvárových rysov, na takéto obočie zabudnite, bude vašu tvár rozširovať.

Stredne klenuté obočie pristane akémukoľvek typu tváre. Pravidelný oblúk a šírka obočia dodávajú vašej tvári sviežosť, predĺžia ju a vytvoria efekt „otvorených očí". Zúžte oblúk pri koreni a zamerajte sa na jeho krivku, ktorá by mala ostať v čistej línii.

Aké je dokonalé obočie?
Trendy hlásajú drsné, široké obočie. Ak podobné vidíte pri pohľade do zrkadla, určite ho zbytočne nestenčujte, dbajte len na dokonale vytrhanúoblasť pri koreni nosa. Nehodí sa ženám, ktoré majú drobné oči, ešte viac by ich zmenšilo.

Dobre upravené obočie dokáže skvele orámovať tvár a malo by zvýrazniť oči. Určite by nemalo byť príliš tenké, pridáva ženám na veku. Nezabudnite, nosí sa prirodzenosť, žiadne umelé tvary ani príliš veľa farbičiek.

Ideme na to!
Ak máte chuť na veľké zmeny, dajte pri trhaní pozor, aby ste obočie príliš neskrátili. Podľa kozmetičiek a odborníkov na krásu by malo končiť akoby na predĺženej spojnici vonkajšieho kútika úst a oka.

Neviete si s ním dať rady? Nechajte si obočie vytrhať voskom! Je to praktické, bezbolestné a hlavne rýchle! Pokiaľ však vosku neveríte, vytvarujte si obočie sama. Nezľaknite sa, po vytrhávaní zvykne byť pokožka podráždená. Pred samotným trhaním si načrtnite línie pomocou „kontúrky". Ceruzka na obočie vám skvelo poslúži aj k samotnej úprave, na trhu určite nájdete požadovaný odtieň. Krátkymi ťahmi je možné dokresliť, či zvýrazniť obočie do požadovanej formy, zakryť drobné kozmetické nedostatky a upraviť ho do tvaru, ktorý chceme.

Aby bol efekt dokonalý, mal by zvolený odtieň čo najviac zodpovedať vašej prirodzenej farbe. Obočie má zásadný vplyv na celkový vzhľad tváre, nepodceňujte jeho význam a venujte mu náležitú starostlivosť!

Autor: Lola


Ktorej celebrite sa podobáte?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac