Obľúbený suchý šampón: Zistite, či ho používate správne

Obľúbený suchý šampón: Zistite, či ho používate správne
Pre niekoho možno socialistický prežitok, pre mnohé však výborný prostriedok, ako v situáciách časovej tiesne dodať opätovne vlasom svieži a zdravý vzhľad. Preč sú časy, keď používanie suchého šampónu vytváral efekt zaprášených šedastých vlasov. Dnes už je to celkom ináč a správne nanesený suchý šampón dokáže mastným vlasom poskytnúť veľmi efektnú prvú pomoc.

Tajomstvo fungovania
Odmasťujúci efekt suchého šampónu slúži najmä vďaka obsahu škrobu, väčšinou ryžového, ktorý má schopnosť do seba vpiť mastnotu a vlasy tak pôsobia ako čerstvo umyté. V obchodoch ho nájdete v dvoch formách, v púdrovej a sprejovej konzistencii. Pokiaľ sa vám prihodí situácia, že ho práve doma nemáte, môžete ho nahradiť detským púdrom. V nanášaní však v tomto prípade buďte obzvlášť opatrné, aby ste si prílišným množstvom nevytvorili na hlave obávanú pobielenú hrivu. Vyriešiť to môžete i samovýrobou. Stačí zmiešať 1 lyžicu kukuričného škrobu a pár kvapiek esenciálneho oleja.

Recept na vlasy: Naozaj si ich umývate správne?

Správne použitie
Pokiaľ máte suchý šampón v spreji, nastriekajte ho rovnomerne ku korienkom vlasov po celej vlasovej časti hlavy. Ak vlastníte púdrový variant, odporúčame rozdeliť vlasy na jednotlivé cestičky a malé množstvo nasypať ku korienkom a rozotrieť. Následne v oboch prípadoch vlasy dôkladne vyčešte. Iné spôsoby sú vlasy vyfénovať, prípadne pretrieť uterákom, ako po umytí. Ďalším efektívnym variantom je predkloniť sa a prstami napodobňovať šampónovanie vlasov, čím suchý šampón tiež vtierate do pokožky hlavy a jeho účinok tak môžete predĺžiť. Potom prstami vlasy jemne prečešte. Pri správnom nanesení by mal efekt suchého šampónu vydržať aspoň 24 hodín.

Používajte s mierou
Suchý šampón je vďačným pomocníkom pri časovo úspornom ošetrení vlasov. Dodá im sviežosť, na druhej strane ich nezjemní natoľko ako klasické umývanie, takže sú ľahšie tvarovateľné. Dokáže výborne poslúžiť pri cestovaní alebo nečakaných udalostiach, kedy potrebujete byť na poslednú chvíľu upravená. Pamätajte však, že nie je určený na každodenné použitie, ani na riešenie špiny vo vlasoch alebo spotenej pokožky hlavy. Vypomáhajte si ním preto maximálne raz do týždňa.

Slávna herečka zmenial účes: Ach, veď vyzerá úplne ako chlapec!

Jeho nadmerné nanášanie môže spôsobiť vysúšanie vlasov, ako aj vlasovej pokožky a tým i tvorbu lupín. Opatrné buďte aj s množstvom nanášaného šampónu. Najprv skúste radšej menej, a pokiaľ nedosiahnete želaný efekt, môžete pridať. Ak ale nanesiete hneď veľké množstvo, môžete mať problém ho z vlasov vyčesať. Pokiaľ ste brunetky či čiernovlásky, poobzerajte sa pre istotu po špeciálnych druhoch určených pre tmavé odtiene, aby vaše vlasy zbytočne neutrpeli šedivý nádych.

Autor: Lexy


Ktorej celebrite sa podobáte?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac