Nehynúce strihy vlasov: VIDEO

Nehynúce strihy vlasov: VIDEO

Niektoré účesy a strihy vlasov sú ako do detailu prepracované kožené artefakty z dielne Luisa Vuittona: vždy módne a nadčasové.

Vyčesaná elegancia

Vysoko vyčesané účesy, odhaľujúce holú ženskú šiju, symbolizujú pôvab a eleganciu. Túto zimu sú v trende vlasy vyčesané do hladkého banánu, alebo zviazané do drdolu. Vyčesané a zopnuté vlasy najviac pristanú elegantným ženám á la Nicole Kidman, ktoré vyznávajú klasický módny štýl.

Styling: Najjednoduchšie je vyčesať si vlasy do drdolu. Zopnite ich do konského chvosta a točte ho dovtedy, kým sa sám nezvinie do slimáka.

Šibalský

Krátkovlasý účes s vlasmi ledabolo sčesanými do tváre má najväčší sexepíl. Tento sexy strih preslávila Mia Farrow vo filme „Rosemaries Baby“. Pristane každej žene s úzkou tvárou a hladkými alebo mierne zvlnenými vlasmi.

Styling: Pri fénovaní vlasy uhlaďte prstami alebo vyžehlite – tak lepšie vyniknú jednotlivé pramienky vlasov. Nakoniec na konce vlasov naneste vosk.

Neupravený look

Účes určený pre individualistky. Poprestrihované vlasy v štýle Jane Fonda zo sedemdesiatych rokov alebo v modernej verzii Meg Ryan pristanú každej ženskej tvári. Čo sa týka dĺžky vlasov, tak platí, že čím okrúhlejšia je tvár, tým dlhšie by mali byť pramienky.

Styling: Votrite do vlasov penové tužidlo na zväčšenie objemu, vyfénujte dolu hlavou a poriadne našuchorte prstami. Jednotlivé pramene zvýraznite trochou gélu alebo vosku.

Najnovšie strihy urban štýlu: Kliknite TU

Uhladený strih

Zdravé a žiarivé vlasy sú snom každej ženy. Polodlhý vyhladený strih vlasov možno nosiť na mnoho spôsobov. Raz nedbalo, inokedy elegantne. Dlhé vlasy sú vyjadrením sebavedomia a ženskosti.

Styling: Na dosiahnutie uhladeného účesu vlasy vyžehlite a nakoniec použite sprej, ktorý vlasom dodá lesk.

Pážací strih

Klasik medzi ženskými strihmi vlasov slávi veľkolepý comeback. Podľahli mu aj hviezdy ako Katie Holmes a Victoria Beckham. Predchodcom pážacieho strihu bol tzv. „Garconne“ strih, ktorý v dvadsiatych rokoch vyjadroval ženskú emancipáciu. V roku 1963 navrhol najznámejší kaderník hviezd Vidal Sassoon variantu, akú poznáme dnes: vlasy ostrihané po sánku. Medziiným sú tu prirodzene aj iné varianty: od superkrátkeho strihu až po asymetrický. Pristane ženám s rovnými a mierne zvlnenými vlasmi s oválnou tvárou. Najkrajšie vynikne na tmavých sýtych farbách vlasov, ktoré reflektujú svetlo.

Styling: Vlasy vyfúkajte na veľkej guľatej kefe.

Autor: Alica


Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac