Nechce vás? Dostaňte ho z hlavy von!

Nechce vás? Dostaňte ho z hlavy von!
Pýtate sa, ako zabudnúť na muža, ktorý sa vám celkom dostal pod kožu? Ak vás chlap už z akéhokoľvek dôvodu nechce, zaslúžite si vyslobodenie a odpútanie sa od neho. Musíte sa pohnúť z miesta, aj keď vám ho všetko pripomína. Psychológovia pre takéto prípady vypracovali plán, ktorý vám môže v takýchto situáciách pomôcť.

Prvý krok - nalejte si čistého vína
Nechce vás, lebo chce byť zrazu sám? Alebo sa zaplietol s nejakou inou, ktorej teraz venuje všetok svoj čas? V prvom rade sa netrápte falošnými nádejami, že mu docvakne, že vy ste pre neho predsa tá pravá. Realita je iná. Spomeňte si na nejakého muža, ktorý vás niekedy silne miloval, ale vy ste s ním nechcela byť. On si myslel to isté, že je pre vás ten pravý, ale vy ste necítili potrebu s ním rozvíjať vzťah. A pritom to vôbec nemusel byť zlý chlap. Rovnako to cíti aj muž, ktorý vás opustil. Uvedomte si, že to nemusí byť vôbec o vás, ak vás zrazu niekto nechce, ale skôr o ňom. Ak sa zablokujete a myšlienkami budete iba pri vašom ex, stratíte možnosť vidieť šance, ktoré vám ponúka život okolo vás.

Druhý krok - obmedzte s ním kontakty a nespite s ním
Príslovie o tom, že zíde z očí, zíde z mysle, má niečo do seba. Ak je to všetko pre vás príliš bolestivé, je lepšie, ak na určitý čas zabudnete na maily, esemesky, telefonáty či schôdzky s vaším ex. Liečbu vašej duše to urýchli. Taktiež otázka sexu s ex je veľmi ošemetnou témou, pretože sex s ním prináša posilnenie imaginárneho puta, nádej a to je presne to opačné, čo potrebujete. Budete iba viac zmätená a nebudete vedieť, kde sa vlastne váš vzťah nachádza. Možno vám pomôže veta: „Zaslúžim si muža, s ktorým budem šťastná vždy, nie iba vtedy, ak som nahá!"

Tretí krok - vyplačte sa
Psychológovia vravia, že veľa žien, ktoré sú zničené rozchodom sa hanbí a bojí sebe či najbližšiemu okoliu priznať, že prežívajú smútok. Vy sa toho nebojte. Je to úplne ľudské a normálne, priznať si to a vyplakať sa. Uľaví sa vám a pomôže to hojiť rany. Ľudská myseľ je úžasná v tom, že ak sa jej to umožní, tak je v nej všetko pominuteľné. Aj žiaľ.

Štvrtý krok - zmapujte všetky plusy a mínusy
K tejto úlohe budete potrebovať niekoho tretieho. Dobrú kamarátku, kamaráta, len nie svojho ex. Prejdite si teda s priateľkou v „hodine pravdy" vzorce svojho správania a rozoberte, čo vám vo vzťahu fungovalo a čo nie, na čom vám to stroskotalo. Možno zistíte, že opakujte niečo vo svojom správaní, čo vám komplikuje dlhodobé partnerstvá, možno objavíte, že sa opakovane zamilovávate do mužov, ktorí nemajú rovnaký cieľ partnerského vzťahu ako vy.

Piaty krok - zamerajte sa na seba
Určite existuje toľko zaujímavých vecí, ktoré ste kvôli nemu zanedbávala alebo zabúdala realizovať. Cestujte, cvičte, čítajte, šite, maľujte, tancujte, varte, pestujte turistiku, stýkajte sa s ľuďmi, s ktorými je vám fajn. Za krátky čas možno uvidíte, že ste prešlo veľkou zmenou. Vaša energia sa obnovila a nie je to už len o smútku. Začínate žiť podľa vlastnej predstavy a to je dôležité!

Šiesty krok - urobte za tým konečne bodku
Až sa vyplačete, prežijete smútok, zmierite sa s tým, že s ním nebudete, predstavte si muža, akého by ste chcela (len nie vášho ex!). Pokojne si to napíšte na papier - jeho vzhľad, vlastnosti, vek, aj iné detaily. Áno, ten na vás niekde pravdepodobne čaká. Preto svojmu bývalému poprajte vo svojej mysle veľa šťastia a pustite ho, nech si robí, čo chce. Potom poprajte veľa šťastia sebe a nechajte sa unášať vo fantázii tým, aké to bude vzrušujúce dobrodružstvo byť s niekým iným, napríklad s mužom z vášho papiera.

Autor: Radomír

Slovo do hesla dňa: Skvelá 


Čím ozvláštnite svoj sexuálny život?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac