Nebojte sa tekutých liniek!

Nebojte sa tekutých liniek!

Očné linky – nevyhnutnosť každej ženy. Tieto šikovné ceruzky dokážu s našou tvárou hotové zázraky. Doplnia, ale aj úplne nahradia tiene. Možno sa s nimi hrať na sto rôznych spôsobov, ale je dôležité poznať aspoň pár základných trikov, aby vaše očká nevyzerali, akoby ich pomaľovalo hravé dieťa.

Tuhé linky, či už vysúvacie alebo strúhacie, sú u žien o niečo obľúbenejšie, čo je asi sila zvyku. Veľmi jednoducho sa s nimi manipuluje a nehrozí, že vám „ujde“ ruka, takže výsledok je pekný a presný.

 

 farby liniek pre modré oči

My vám však dokážeme, že ani tekutých liniek sa netreba báť. Majú oproti prvému spomenutému nespornú výhodu – vydržia dlhšie. Ak sa chystáte na večierok, ušetríte si odbehovanie na toaletu (len aby ste sa presvedčili, či mejkap stále drží).

Celé tajomstvo tekutých liniek spočíva vo vašom primeranom odhade. Tu sú tipy, ako s nimi zabodovať a urobiť zo seba niekoľkými ťahmi zvodnú femme fatale:

 

 farby liniek pre hnedé oči

Pri nákupe si posvieťte na testery, predovšetkým na ich aplikátory. Rôzne značky majú aj rôzne štetčeky. Ideálne je, keď je štetec kratší, tenučký a s pevnými vláskami, aby sa časom „nerozstrapatil“.

Pri samotnom nanášaní sa treba najskôr zbaviť prebytočnej farby. Predtým, ako štetcom prejdete po viečkach, otrite ho o nejaký pevný povrch. Skvele na to poslúži napríklad staré zrkadielko.

Tekuté linky aplikujte až po nanesení očných tieňov a len čo uschnú, môžete použiť maskaru. Pre dramatický (ale stále ešte elegantný) pohľad naneste tekuté linky na vrchné viečko a spodné obkreslite klasickými, tuhými linkami.

 

 farby liniek pre zelené oči

Ak túžite po mandľových očiach, použite starý známy trik: Líniu vrchného viečka o málo predĺžte a potom stočte smerom dohora. Pri dennom mejkape však postupujte umiernenejšie, s tekutými linkami sú mandľové oči obzvlášť nápadné a ak máte drobnú tvár, deformovalo by to jej vyvážené proporcie.

Farebný tip: Očné linky by mali podtrhovať farbu očí, nie ich zatieniť, preto sa vyhnite používaniu podobných farebných odtieňov ako je vaša dúhovka. Modroočkám seknú hnedé tiene, hnedoočkám modré či sivé a zelenoočkám slivkové. Výber správneho odtieňa vám uľahčia palety na obrázkoch k článku.

Autor: Claire


Viete hospodáriť s peniazmi?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac