Naštartujte ráno ranným cvičením

Naštartujte ráno ranným cvičením
Naskakuje vám pri predstave ranného cvičenia husia koža? Nevyhovárajte sa, že sa vám nechce vstávať, skúste to a vaše rána už nebudú ospalé a unavené. Pripravte sa ranným cvičením na náročný deň a odmenou bude výborná nálada a príjemnejšie ráno.

Prečo cvičiť ráno?
Ráno sa väčšina z nás cíti polámane a unavene. Zvoniaci budík je nenávideným nepriateľom, ktorý odštartuje ranné závody a celodenný zhon. Mnohé z nás ho niekoľkokrát posúvajú s nádejou, že pár minút navyše zaženie pocit únavy.

Energiu sa potom snažíme načerpať skôr ponaťahovaním, alebo leňošením v posteli. Mnohé ženy si privinú k sebe ratolesti, alebo partnera a snažia si vychutnať posledné minúty pohody. Na prebratie a naštartovanie nám poslúži aj studená sprcha a energická hudba. Skúšate to aj vy, ale rannej únavy sa aj tak neviete zbaviť? Skúste miesto leňošenia obetovať pár minút cvičeniu. Mnohé z nás to vedia, ale máloktorá Slovenka si dá aspoň krátky strečing, zacvičí jógu, alebo ide do práce na bicykli. Pýtate sa načo ráno cvičiť? Predsa kvôli naštartovaniu sa a dobrej nálade, ktorú potrebujete po celý deň! ,,Ranné kardio cvičenie je veľmi prospešné pre podporu zdravia a najmä srdca, napomáha pri spaľovaní kalórií a telesného tuku. Znižuje stres a zvyšuje sebavedomie," dodáva trénerka cvičiteľka Kristína Rúžičková.

Nezabudnite po cvičení na raňajky - vyvážené raňajky sú základom každého dňa. Ak sa ráno musíte nútiť, aby ste do seba dostali čo len jediné sústo, skúste sa hneď po zobudení rozhýbať krátkym cvičením. Ranným cvičením prebudíte v sebe elán a chuť na raňajky. Nie je jednoduché nájsť motiváciu a pevnú vôľu. Aj tie Slovenky, ktoré ráno pravidelne cvičia sa musia premáhať, aby to nevzdali a až polovica z nich cvičí nerada! Nakoniec sa však prekonajú a výsledky sa dostavia.

Zatočte s lenivosťou
Rozhýbte sa a zatočte s lenivosťou! Že ráno nemáte čas? Klasická výhovorka, ktorá je len prezlečená lenivosť. Vyskúšajte napríklad tento jednoduchý cvik. Budete sa cítiť skvele!Ukážky ďalších jednoduchých cvikov na ráno a poradňu s fitnes trénerkou nájdete na: www.bebevyzva.sk.

Platená reklama


Veľký test zdravia - Potrebuje vaše telo detox?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac