Naozaj sa oplatí robiť brušáky?

Naozaj sa oplatí robiť brušáky?

Do letnej dovolenky budem mať znova ploché a pevné bruško! Ak ste sa rozhodli splniť si toto želanie, budete musieť naplno zabrať. Postačí však ak budete len poctivo cvičiť brušáky každý deň, alebo sa tá hrozná námaha neoplatí?

Možno už máte takýchto pokusov o vytvarovanie a hlavne zoštíhlenie brucha za sebou viacero. Možno to dokonca skúšate každý rok znova a znova. Prečo sa to však nikdy nepodarí a vaša námaha vyjde navnivoč?

Ak spravím denne sto i viac brušákov, musím mať predsa nakoniec pevné brucho, hovoríte si plná odhodlania a púšťate sa do cvičenia. Áno, máte pravdu, ten kto poctivo pravidelne precvičuje brušné svaly, môže si ich skutočne vynikajúco spevniť a získa tak pevné a časom aj ploché brucho.

Ide však o proces dlhodobý a vyžaduje si skutočne pravidelnosť a poriadnu dávku odhodlania. Možno však už máte pár týždňov či mesiac poctivého cvičenia za sebou a výsledky nevidíte. Na čo teda cvičiť namáhavé brušáky, ak to s vašim tukom na bruchu nič nespravilo?

Precvičovanie brušných svalov je jedinou cestou k pevnému bruchu, avšak cvičenie musíte podporiť aj správnou stravou, a v prípade, že máte na brušku aj nejaký ten tuk, rozhodne by ste mali začať s diétou.

Vaše svalstvo sa totiž spevňuje pri cvičení, avšak povestné tehličky na bruchu cez tuk nevidíte. Pokiaľ sa teda vhodnou stravou nezbavíte aj tuku, zo svojho pevného bruška neuvidíte ani kúsok.

Ako sa motivovať?
Viete, že nato, aby ste trénovali pevné bruško, nepotrebujete ani len vkročiť do fitnes centra? Že neveríte? Je to celkom jednoduché – stačí popracovať na správnom držaní tela a zatiahnutím hlbokých svalov brucha ho budete posilňovať celý celučičký deň. Správny postoj nacvičíte rovnomerným rozložením váhy tela na celú plochu chodidiel, miernym podsadením panvy, zatiahnutím sedacích svalov, pritiahnutím lopatiek smerom k chrbtici a ramien smerom nadol.

Svaly brucha s výdychom vtiahnete dnu a už ponecháte v napätí. Spočiatku to môže pre vás znamenať priveľkú námahu, na takýto vzpriamený stoj si však časom zvyknete, až sa stane pre vás celkom prirodzeným.

Zabudnite na drahé stroje
Videli ste v reklame drahý stroj na cvičenie, ktorý vám však „zaručene“ ploché bruško vyčarí už po tej najmenšej námahe? Iste tomu ani sama neveríte. Ak po pevnom a plochom brušku naozaj túžite, budete potrebovať len trochu miesta v obývačke na cvičenie a poriadnu dávku odhodlania a trpezlivosti!

Autor: Alfa


Ktorou zúfalou manželkou ste?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac