Najväčší škodcovia krásnych vlasov

Najväčší škodcovia krásnych vlasov
Mať krásne vlasy je snom každej ženy. Niekedy však o krásnej hrive môžeme naozaj len snívať a naše vlasy majú od ideálu ďaleko. Aby sme sa mohli pýšiť našimi vláskami, nestačí len nakúpiť drahé šampóny a vlasovú kozmetiku. Mali by sme sa tiež vyhýbať najväčším nepriateľom našich vlasov. A ktorí to sú?

Teplota
Fénovanie, žehlenie či natáčanie kulmou - každodenný rituál nejednej ženy. Pritom všetky tieto úkony majú spoločného menovateľa, a to vysokú teplotu. Vysoká teplota poškodzuje štruktúru vlasov, vedie k ich lámaniu či štiepeniu končekov a celkovo zhoršuje vzhľad vlasov. Preto je v mene krásnej hrivy dôležité používať vysoké teploty s rozvahou. Snažte sa obmedziť napríklad fénovanie a nechajte si čo najčastejšie vlasy vysušiť prirodzene a nepreháňajte to so žehlením či kulmovaním, prípadne použite vlasovú kozmetiku určenú na ochranu vlasov pri „tepelnej úprave".

TIP: Skúste výživné masky, s ktorými vlasy ožijú

Farbenie
Dnešné farby na vlasy sú určite na vyššej úrovni než kedysi. No napriek tomu, že dnes sú farby na vlasy šetrnejšie a neničia vlasy do takej miery, ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi, stále ide o chemické látky, ktoré našim vlasom neprospievajú. Časté farbenie - najmä zosvetľovanie - oslabuje vlasy a robí ich menej kvalitnými a nezdravými. Po farbení by sme sa mali o svoje vlásky tiež viac starať, keďže práve vtedy sú krehké a náchylné na poškodenie. Doprajte svojim čerstvo nafarbeným vlasom kvalitnú starostlivosť, vyživujúce masky a séra na vlasy, aby ste eliminovali škodlivý dopad farbenia.

Chlórová voda
Čas kúpalísk je tu a s ním aj ďalší nepriateľ číhajúci na naše vlasy. Chlór pridávaný do bazénových vôd je jedným z veľkých nepriateľov. Stačí si predstaviť, ako naše vlasy vyzerajú po dni kúpania sa v takejto vode. Chlór oslabuje vlasy, vplýva tiež na ich farbu a textúru a ničivý dopad je ešte výraznejší, ak máme vlasy čerstvo nafarbené. Nezabudnite si preto vždy po kúpaní dôkladne umyť vlasy a dopriať im aj nejaký ten kondicionér či vlasovú kúru a krátko po farbení vlasov sa radšej chlórovej vode vyhnite.

Fajčenie
Fajčenie škodí zdraviu, no aj kráse. Okrem iného vás cigaretky môžu pripraviť nielen o krásu a zdravie vlasov, ale aj o vlasy samotné. Je totiž dokázané, že fajčiarky častejšie bojujú s nadmerným vypadávaním vlasov.

Zlá strava
Príliš drastické diéty sú ďalším nepriateľom krásnych vlasov. Ak vo vašej strave chýbajú dôležité minerály a vitamíny, vaše vlasy budú vyzerať nezdravo a môžu vám tiež nadmerne vypadávať. Stravovať sa pestro a zdravo teda naozaj stojí za to.

TIP: Poznáte najlepšie potraviny pre krásne vlasy?

Nešetrné zaobchádzanie
Neustále česanie, zložité účesy, používanie množstva stylingových prípravkov a doplnkov do vlasov - to všetko môže tiež viesť k oslabeniu našich vláskov. Pre zdravé a krásne vlasy je dôležité zaobchádzať s nimi šetrne a pokiaľ možno, nepoužívať nadmerné množstvá lakov, tužidiel či gélov.

Nie vždy sa dá všetkým „vlasovým škodcom" vyhnúť. Aby sme minimalizovali škodlivý dopad rôznych faktorov na našu hrivu, doprajme vláskom pravidelne nejaké to rozmaznávanie v podobe vlasových zábalov či masiek. Zaslúžia si to!

Autor: Mária


Ste príťažlivá pre mužov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac