Najúčinnejšia diéta zo všetkých? Prekvapíte sa...

Najúčinnejšia diéta zo všetkých? Prekvapíte sa...
O diétach sa toho vo svete nahovorí veľa. Stále vznikajú nové a neopozerané (resp. neochutnané), tie staré sa snažia potvrdiť svoju úspešnú povesť, existujú aj také, ktoré vyskúšate len raz a už sa k nim nevrátite. V celkovom meradle sú však diéty niečím, čo väčšina z nás považuje za obmedzovanie, na konci ktorého by nás mali čakať štíhle výsledky.

Práve kvôli nim sme ochotní skúšať možné aj nemožné, veriť tomu, že konzumácia kapusty, korenistých jedál alebo obyčajnej ryže nám prinesie vytúžený efekt. Samozrejme, v presne stanovenom množstve a niekoľko dní po sebe. Práve takéto radikálne diétne prístupy nám však svet chudnutia znepríjemňujú a robia z neho postrach. Pritom stačí taká jednoduchá vec...

Trik zvaný láska
Ako hovorí zahraničný výskum, úžasným pomocníkom pri racionálnom chudnutí je láska. Môže to byť láska od partnera, od kamarátov alebo od rodiny, no dôležité je, aby vás podporovali, hovorili s vami a dávali vám pozitívnu spätnú väzbu. Ako sa ukazuje, ich prístup ku vám a vašej váhe je veľmi dôležitým faktorom, ktorý vo výsledku pomôže schudnúť, alebo aspoň pomôže udržať si pôvodnú váhu.

Výskum prebiehal na sledovaní skupiny žien, ktorých okolie bolo požiadané, aby sa pravidelne vyjadrovalo o ich váhe v pozitívnom duchu. Po piatich mesiacoch výsledkov bolo potvrdené, že práve vďaka tomuto faktoru si boli ženy samy sebou istejšie, viac si verili a mali tendenciu zhodiť nechcené kilá. Ak ženy nemali okolo seba dostatok podpory a lásky, mali nábeh na priberanie.

Ako zapnúť svoje hormóny chudnutia?

Nezabúdajte na okolie
Možno nejde o nijaký veľký objav, ale vedci z kanadskej univerzity Waterloo ho vyskúmali a verejne publikovali. Urobili to nielen preto, že aby sa pochválili svojou prácou, ale najmä kvôli ženám, ktoré neustále riešia svoju váhu. Ak sa totiž odhodlajú k zmene, okrem cvičenia a zdravej stravy, ktoré sú základnými krokmi, by nemali zabúdať na svoje okolie, ktoré im môže výrazne pomôcť. Ako sa ukázalo, stačí dostatok podpory, ktorú treba pravidelne vyjadrovať a chudnutie sa môže dariť lepšie.

Pohár vína prospeje aj pri diéte: Čítajte ako!

Pozitívne slová okolia sú tiež motiváciou, ktorá - ako všetky vieme - môže niekedy dochádzať až chýbať. A hoci je to hlavne o samotnom človeku a jeho odhodlaní, partner, rodina a kamaráti by mali byť súčasťou celej snahy. Môžu výrazne pomôcť, aby sme večer nezobrali do ruky čokoládu, ale kúsok mrkvy.

Tak čo, požiadate svoje okolie o pomoc?

Autor: Marge


Hrozí vám syndróm vyhorenia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac