Najlepšie KRÁTKE účesy pre guľatú tvár

Najlepšie KRÁTKE účesy pre guľatú tvár
Určite ste už počuli, že dámy s guľatými tvárami by sa mali držať dlhších vlasov. Túto pravdu vyvracať nejdeme, pretože dĺžka minimálne po plecia opticky predlžuje tvár, lenže takúto službu vedia spraviť aj iné účesy. Dokonca aj tie krátke, o ktorých si mnohé plnšie tváričky myslia, že by sa im nikdy nehodili.

Krátke ku guľatému?
Ak máte guľatú tvár, zrejme vám netreba pripomínať, čím je špecifická. Zo známych dám sa ňou pýšia napríklad Christina Ricci alebo Kelly Osbourne a pre tie z vás, ktorým srdce piští za krátkym účesom, môžu byť skvelým príkladom. Ani jedna zo spomínaných žien sa totiž nebála vyskúšať kratšie vlasy a tajomstvom ich úspechu, bol dobre volený strih.

Dohora áno, do šírky nie
Aby ste vedeli, ktorý krátky účes áno a ktorý radšej nie, povedzme si zopár základných pravidiel. Guľatú tvár treba opticky predĺžiť, prípadne ju zoválniť a na to slúži hneď niekoľko kaderníckych trikov. V prvom rade určite nevoľte strihy, ktoré tvár ešte rozšíria. To znamená žiadne veľké kučery, nič objemné a strihnuté presne na lícach, žiadne ťažké ofiny, ktoré zase tvár zmenšia. Kde však miery pridávať môžete, to je vrch hlavy. Rafinovane nahnaný objem opticky predlžuje, čo môže byť vašou pomôckou číslo jeden.

Prestrihať, ale nie až „na chlapca"
Vlasy treba postupne prestrihať, pretože vrstvené účesy robia guľatej tvári najlepšiu službu. Ohraničujú ju, prekrývajú jej oblé hrany a vytvárajú zúžený dojem. Myslite však na to, že kratučký účes na chlapca toho veľa nezakryje, takže ak nemáte záujem vystavovať svoje plné líčka všetkým na obdiv, voľte účesy s akou - takou dĺžkou. Hore prestrihané do optického objemu a krátke pramene vyfúkané smerom do tváre. Ako sme spomínali už niekoľkokrát, stávkou na istotu je šikmá ofinka. Bez problému môže byť súčasťou viacerých krátkych účesov, takže si stačí vybrať.

Množstvo účesov
Ak viete, ako vlasy stajlovať (a máte na to čas), stále sú IN účesy s predĺženým predkom. Spolu s vystrihanou zadnou časťou hlavy ide o zaujímavý kontrast, ktorý vyzerá skvelo. Menej náročnou obmenou tohto účesu je iba predlžená ofinka, ktorá už toľko starostlivosti nepotrebuje. Medzi najnenáročnejšie účesy stále patrí skrátený bob, ktorý ľahko upravíte a jeho výhodou je to, že asi najlepšie zo všetkých krátkych strihov kreuje dĺžku. Zrejme aj preto sa rok čo rok objavuje medzi trendovými účesmi a vždy ponúka nejaký svoj nový variant.

My vám v galérii zase ponúkame krátke nápady pre vašu guľatú tvár a veríme, že si vyberiete.

Autor: GaBi


Ktorou zúfalou manželkou ste?
Otestuj sa

Galéria

Najlepšie KRÁTKE účesy pre guľatú tvárNajlepšie KRÁTKE účesy pre guľatú tvárNajlepšie KRÁTKE účesy pre guľatú tvár+13Najlepšie KRÁTKE účesy pre guľatú tvár

Neprehliadnite

Čítaj viac