Najčastejšie dôvody, prečo muži opúšťajú ženy

Najčastejšie dôvody, prečo muži opúšťajú ženy
Sklamané ženy vravia, že muži si stále nájdu dôvod, prečo ich chcú opustiť. Aj keď každý rozchod má svoje individuálne dôvody, psychológovia dali dokopy 5 najčastejších dôvodov, kvôli ktorým muži dokážu povedať: „Vieš, dlho som o tom rozmýšľal a prišiel som na to, že to už ďalej nemá význam!"

Snaha o zmenu
Ak nás naučíte, milé dámy, po sebe pozbierať špinavé ponožky a odniesť ich do koša na bielizeň, vďaka vám za to. Ak nás naučíte nemrviť na koberec, lebo samo sa to nepovysáva, aj za to vám vďaka. Ak nám vysvetlíte, že vám záleží na tom, aby sme si držali v pamäti dôležité dátumy, aj za to vám veľká vďaka. Ale neznesieme, ak sa snažíte zmeniť naše povahové vlastnosti, dôležité návyky a chcete z nás urobiť niekoho, koho máte vo svojej predstave či fantázii. To už potom nie sme my, ale vaša predstava, s ktorou túžite žiť. V takejto chvíli balíme kufre a utekáme kade ľahšie.

Zbytočná žiarlivosť
Hoci sa hovorí, že ten kto nežiarli, tak nemiluje, žiarlivosť býva veľmi zlým a nebezpečným radcom vo vzťahu. Ak po našom príchode domov býva často prvou otázkou: „Kde si bol?" a za ňou nasleduje spŕška otázok a výčitiek typu: „S kým si bol vonku, prečo mi klameš, prečo ti tá žena tyká...?", nečudo, že hľadáme únikovú cestu. Ak sa k tomu pripája kontrolovanie nášho mobilu, čítanie e-mailových správ, otváranie pošty a neustále prízvukovanie, že sa nám nedá veriť, naše a vaše dni vo vzťahu sú zrátané.

Druhá mama
V momente, keď sa k nám začnete správať ako k dieťaťu, vzťah sa ocitá na pokraji záhuby. Aj keď sa vám na nás mnoho vecí nebude páčiť a budete nás chcieť prevychovať, robte to ako rovnocenný partner a nie ako naše mamičky. Možno práve kvôli tomu mnohí chlapi utekajú zo svojej pôvodnej rodiny, lebo už majú dosť kontroly a komandovania od vlastných mám.

Urazenosť nie je výhoda
Priznávame, že tento bod väčšinou platí pre mužov, ale aj napriek tomu existuje mnoho žien, ktoré sa vyhýbajú komunikácii a na problém odpovedajú slovami: „Nie, nič mi nie je!" Nedorozumenia v partnerskom živote by sa mali riešiť čo najskôr otvorenou a úprimnou komunikáciou, pretože jedine tá môže priniesť partnerom vysvetlenie ich postojov, názorov a cieľov.

A keď už sme ochotní komunikovať, čo nie je práve našou výraznou črtou, tak to využite, neuzatvorte sa práve vtedy do seba a určite oceníte, že sa vyriešenie problému posunie k lepšiemu.

Čo je to sloboda?
Každému mužovi určite lichotí, ak cíti, že je pre ženu nenahraditeľným. Všetko má ale svoje hranice. Ak nám budete desaťkrát volať do práce a opakovať to, že vám chýbame a ako veľmi nás milujete, hranica je prekročená. Ak budete od nás chcieť, aby sme každý večer s vami sedeli doma pri telke a pozerali tanečnú súťaž alebo romantickú komédiu, hranica je prekročená. Ak budeme chcieť ísť na futbal a dať si po ňom s kamošmi dve pivká a vy nás zakaždým utlčiete výčitkami, hranica je definitívne prekročená. Ak totiž hocikto z partnerov cíti, že nemá priestor na sebarealizáciu a nemôže vo vzťahu slobodne fungovať, bude mať skôr alebo neskôr tendenciu odpútať sa.

Autor: Radomír


Ako veľmi je pre vás dôležitý sex?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac