Módny tip: Trenčkot (FOTO)

Módny tip: Trenčkot (FOTO)

Kto by nezbožňoval kabát, ktorý je do dažďa aj do pekných jesenných dní, zdôrazňuje postavu a bude trendy aj o desať rokov? Klasika totiž nezomiera a trenčkot je toho jasným dôkazom.

S klasikou nič nepokazíte
Ak si práve zháňate trenčkot, nebojte sa do kvality investovať, naozaj sa to oplatí. Pokiaľ si zadovážite nadčasový, klasický strih a decentnú farbu, môžete svoj trenčkot pokojne nosiť niekoľko sezón za sebou a vždy bude vyzerať výborne. Preto nikdy nespravíte krok vedľa s čiernou, béžovou, sivou, tmavomodrou či hnedou, zo vzorov je nesmrteľné napríklad káro.

Kabát či kabátik?
Hoci bol trenčkot pôvodne dlhým kabátom, dnes môže mať rozličné dĺžky. Nosia sa XXL dlhé po päty, klasické pod kolená, kratšie nad kolená, ale aj trenčkoty do pása. Napokon, jasne to vidieť aj u dizajnérov, ktorí pre sezónu 2010/2011 zvolili rozmanité dĺžky – u Hermés sme videli napríklad kožené trenčkoty v dĺžke po členky i nad kolená, u Aquascutum nechali kolená pre zmenu decentne zakryté, Christian Dior a Jean Paul Gaultier osviežili móla aj kratučkými trenčkotmi. Vybrať si tak môžete skutočne podľa typu postavy či vlastného vkusu.

Nové štýly 2010
Zbožňujete byť vždy ultra trendy? Stavte na trenčkoty bez rukávov. Objavili sa u značiek Dries Van Noten, či Tommyho Hilfigera, ale kratšie rukávy sme mohli vidieť aj v prípade VPL a Luca Luca. Pravdaže, treba podotknúť, že tento typ trenčkotov vyzerá síce efektne, o praktickosti sa však hovoriť nedá, preto by mal byť len osviežením jesenného šatníka a nie jeho stavebným kameňom. Môžete však k nemu zvoliť dlhé rukavice, alebo si pod neho obliecť hrejivý sveter.

Tip: Nenechajte si ujsť tie najlepšie trenčkoty v našej fotogalérii pod článkom. Ktorý sa páči vám?

Autor: Linda


Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestuj sa

Galéria

Módny tip: Trenčkot (FOTO)Módny tip: Trenčkot (FOTO)Módny tip: Trenčkot (FOTO)+85Módny tip: Trenčkot (FOTO)

Neprehliadnite

Čítaj viac