Menšie bruško – hneď a zaraz!

Menšie bruško – hneď a zaraz!
Ak cvičenie nezaberá, ak naň nie je čas alebo ste jednoducho netrpezlivá a výsledky chcete hneď a zaraz, poznáme riešenie. Na zmenšenie bruška je tu viacero procedúr, ktoré síce stoja nemalé peniaze, ale ponúkajú viditeľné výsledky. Tuky na bruchu si môžete nechať odsať, zmraziť alebo zlikvidovať, pričom s výberom procedúry by vám mal poradiť odborník.

Spôsob úpravy nielen ženského brucha závisí od vzhľadu tejto partie, od veku, kvality kože a takisto i od toho, či už ste po tehotenstve alebo nie. Samozrejme, je dôležitý i zdravotný stav, respektíve prekonané choroby, preto svoje rozhodnutie konzultujte s odborníkom a ak máte možnosť, tak aj s viacerými.

Liposukcia
Snáď najznámejšou metódou na zbavovanie sa tukových zásob je liposukcia, teda stálica na poli plastickej chirurgie. Ide o zákrok, ktorý prebieha počas celkovej alebo lokálnej anestézy a tuky sa odsávajú cez tenké kanyly zavedené do brucha. Táto metóda je pomerne stará a aj preto sa neustále zlepšuje. Najnovšie vedia lekári urobiť liposukciu klasickú, vibračnú, laserovú, ultrazvukovú, aj vodnú, pričom modernejšie metódy sa zameriavajú na menšiu bolestivosť, šetrnejšie prenikanie cez vlákna a takisto na to, aby sa okrem odsatia tuku spevňovala aj koža. Kvôli prevísaniu a nepeknému vzhľadu zbytočnej kože po zákroku sa liposukcia odporúča hlavne mladším a štíhlejším ľuďom s pružnejšou pokožkou.

Kryolipolýza
Alebo ak chcete po slovensky - zmrazovanie tukov. Táto metóda je momentálne veľmi populárna, a to preto, že je bezbolestná a netreba sa po nej zotavovať. Výsledky však ponúka rovnako dobré ako bežná invazívna liposukcia, pretože - ako sa zistilo - tukové bunky sú pomerne citlivé na chlad.

Špeciálny prístroj ich zmrazí, bunky postupne odumrú a lymfatickým systémom sa doplavia z tela. Pre väčšiu efektivitu zákroku sa odporúča aplikovať po terapii lymfodrenáž, ktorá posunie "tukový odpad" ešte účinejšie cez lymfu von z tela. Plus s rádiofrekvenciou, aby sa zaúčinkovalo aj na pružnosť pokožky.

Lipodeštrukcia
Medzi najnovšími zákrokmi sa objavuje aj lipodeštrukcia, z ktorej názvu je celkom jasné, na akom princípe funguje. Ničí bunky, a to veľmi podobne ako kryolipolýza, ale bez použitia chladu. Pracuje s ultrazvukom, ktorý narúša tukové tkanivo nasiaknuté špeciálnymi sérami. Redukuje sa tuk, vypína pokožku a odstraňuje celulitídu.

Medzi ďalšie zaujímavé a prevratné metódy, ktorých účinnosť overí len čas, patrí odbúranie tuku rázovitou vlnou, termolipomasážou alebo endermologickou terapiou, medzi ktoré patrí známe nasávanie pokožky cez špeciálnu hlavicu a jej následné masírovanie. Najmodernejšie LPG hlavice obsahujú ešte LED lampu na okamžitú regeneráciu pokožky a ultrazvuk na jej zahriatie pred celkovou terapiou.  

Viete o tom, že veľkosť brucha rozhoduje o zdraví srdca?

Opakované zákroky
Okrem vyššie spomínaných zákrokov, po ktorých uvidíte výsledok hneď a zaraz, sú v ponuke estetických salónov aj metódy účinné po niekoľkých opakovaniach. Taká je napríklad kavitácia - teda pôsobenie nízkofrekvenčného ultrazvuku a vákua, prípadne spojenie vákua a rádiofrekvencie či vlnenie samotné. Všetky tieto pôsobenia na pokožku vplývajú na žiadané odbúravanie tuku, ale aj na pevnejšiu a hladšiu pokožku.

Samozrejme, svoj podiel na úspechu má aj vaše stravovanie a pohyb, bez ktorého sa výsledok zákroku dlho neudrží. Aby sa vám tuky na tele neobjavili znova - hoc aj na iných partiách ako tých ošetrených, snažte sa o čosi viac. Veď vaše bruško za to stojí, no nie?

Autor: Angie


Koľko máte v skutočnosti rokov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac