Menej kíl či viac? Aký je ideál krásy?

Menej kíl či viac? Aký je ideál krásy?
Z médií sa na nás dennodenne usmievajú vychudnuté vyretušované dámy s našpúlenými ústami. Povedzme si otvorene, ktorá z nás by nechcela aspoň na chvíľu vyzerať ako modelka časopisu? Titulky v módnych „bibliách" sa nás snažia presvedčiť, že ony sú presne to pravé, čo muži chcú. Ale je to naozaj tak?

Vizuálny podnet
„Ženu musí byť za čo chytiť!" vyhlásil už nejeden muž. Väčšie prsia a zadok sú výrazné rozmnožovacie znaky, za ktorými sa obzrie takmer každý muž. Ale obzrie ešte neznamená, že by to chcel mať aj doma. Muž jednoducho reaguje na vizuálny podnet. My sa tak isto obzeráme za ženami doobliekanými rôznymi kombináciami bez kúska vkusu. Lebo slečna „Doobliekaná" nás jednoducho zaujala a vizuálny podnet zafungoval. Ako to teda muži vidia? Naozaj rôzne...

Kosť a koža
Mnohí muži sa v spoločnosti pýšia reprezentatívnymi modelkami s váhou päťdesiat kíl už v oblečení. Na základe toho, my - ostatné dámy - chudneme a chudneme. „Mám rád štíhle ženy, také čo im nič nevkusne neprevísa. Dokonca nemám rád ani veľké prsia. Menšie dvojky sú pre mňa až dosť," hovorí Juraj, predavač elektrotechniky. Štíhle ženy takisto pôsobia bezbranným krehkým dojmom, kedy sa u mužov prebúdza ochraňovací inštinkt, ktorí radi uplatnia. „Moja partnerka je celá útla. Preto sa mi páči, má osí pás, proste ako dievčatko. Celá je drobná, mám pocit, že ju musím ochraňovať," pridáva vodič Michal.

Krv a mlieko
Na druhej strane veľa mužov by mäkké a bujné tvary svojich žien nikdy nevymenilo za kostnaté dievčatá z prehliadkových mól. „Páčia sa mi ženy, čo majú zadok a prsia, proste ženské tvary, žiadna študentská postavička," hovorí Gabriel, IT manažér. „Ja za ideál krásy považujem pevné prsia. Veľkosť nie je ani tak dôležitá, hlavne tá pevnosť," prezradil Andrej, marketingový manažér. Spomeňte si napríklad na obdarenú Jennifer Lopez, ktorej zadok patrí medzi tie väčšie. Dôležitá nie je veľkosť, ale pevnosť. Preto rýchlo na steper či bicykel a výťahom i pohyblivým schodom sa radšej vyhýbajte.

Ideál nie sú len kilogramy
Už dlhé roky sa klebetí o tom, vraj sa z módy vytráca ideál vychudnutých modeliek so štrngotajúcimi kosťami a v kurze budú ženy à la krv a mlieko. Napriek tomu v časopisoch nájdete oblečenie väčšinou tak v čísle 34, čo sa veľmi na krv a mlieko nepodobá. Tu je ťažko rozsúdiť, čo je ideálne, lebo sto ľudí, sto chutí a každému sa páči niečo iné. Ani vy by ste možno nechceli chodiť s potetovaným svalovcom a iná žena takého doslova hľadá. Chudé modelky sa pravdepodobne nikdy nestratia zo stránok módnych časopisov ani z módnych mól. V prvom rade si však treba uvedomiť, že ženu nerobí krásnou to, ako vyzerá, alebo to, čo nosí. Ide o celok, akým na okolie pôsobí.

Či už teda zastávate jedno alebo druhé, základom by malo byť, aby ste sa v svojom tele cítili dobre. Nenechajte sa stiahnuť tým, čo diktujú trendy - či už práve nahrávajú kilám navyše alebo tým zhodeným. Majte sa rada, snažte sa mať postavu, po akej túžite a ak chcete ísť aj ruka v ruke s tým, po čom túžia muži, ich ideálom nie sú miery, ale pevné telo a takmer neviditeľná celulitída.

Čítajte: 5 štíhlych jedál plných energie

Autor: Jane


Madonnina plná náruč: Poznáte jej milencov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac