Máte výtok, pálenie alebo svrbenie?

Máte výtok, pálenie alebo svrbenie?
Problematika zápalov vonkajších rodidiel sa vyskytuje ako jedno z najčastejších ochorení v ambulantnej gynekologickej praxi. Problémom je správne nasadená liečba ako a prevencia opakovania zápalov, ktoré pri nedostatočnej liečbe a zvlášť pri nedostatočnej a nesprávnej hygiene môžeme očakávať.

Pošvová infekcia a zápal vonkajších rodidiel je charakterizovaný začínajúcim nepríjemným pocitom svrbenia a dráždenia na vonkajších genitáliách. Obyčajne sú tieto pocity sprevádzané aj výtokom. Výtok môže byť rôznej intenzity a rôzneho charakteru. Tento môže byť vodnatý, spenený ale aj hrudkovitý. Niektoré typy výtokov sú sprevádzané charakteristickým zápachom. Diagnostiku a posúdenie stavu treba vždy konzultovať s lekárom - gynekológom.

Intímna hygiena
Po nasadení liečby je veľmi dôležitá hygiena vonkajších genitálií a upokojenie prítomného zápalu. Na vonkajšiu hygienu sme odporúčali pacientkam pri základnej liečbe aj prípravok Saforelle. Saforelle je jemný gél určený na intímnu telovú hygienu. Je vhodný nielen pre ženy, ale aj pre mužov.

Základom gélu Saforelle je extrakt Dynaphytols - patentovaný extrakt z Arctium lappa /Lopúch veľký/ získaný špeciálne vyvinutou metódou zabezpečujúcou optimálnu koncentráciu a rozpustnosť aktívnych substancií. Hlavnými zložkami extraktu sú inulín, potassium, malic, acidum citricum a deriváty polyacetylénu.

Preparát je mierne alkalizujúci, má pH 8. Je žiadaný pacientkami pre svoje výrazne ukľudňujúce proti svrbivé účinky.

Potvrdené účinky
Proti infekčné účinky potvrdzujú štúdie robené výrobcom preparátu. Výrobca preukazuje v štúdiách francúzskych autorov bakteriostatické a antimykotické (proti hubové) účinky na baktérie Pseudomonas aeruginosa a Candida albicans. Štúdie boli zamerané na vplyv lokálneho používania gélu Saforelle.

Mierne alkalizujúce pH preparátu Saforelle pôsobí antimykoticky, zatiaľ čo iné preparáty na intímnu hygienu s kyslým pH podporujú rast týchto kvasiniek.

Kedy použiť Saforelle?
Saforelle sme odporúčali používať zároveň s nasadením špecifickej liečby zápalov pošvy a následne, aj po preliečení, ako prostriedok na intímnu hygienu. Vhodné je ho používať denne 2-3 krát. Vhodné je jeho používanie aj u mužov a to najmä v prípadoch zistených opakovaných gynekologických zápalov ich partneriek. Dôležité je dlhodobé a pravidelné používanie Saforelle v intímnej hygiene pred a po styku. Pravidelná intímna hygiena je dôležitý faktor prevencie vonkajších zápalov rodidiel.

Pri vyhodnotení výsledkov pôsobenia prípravku intímnej hygieny Saforelle sme vyhodnotili údaje podľa subjektívnych pocitov pacientky dotazníkovou formou a objektívnou gynekologickou kontrolou.

 

NEPREHLIADNITE:
Výrobky značky Saforelle kúpite v každej lekárni!

My vám však ponúkame jedinečnú príležitosť vyskúšať si ich celkom zadarmo. Stačí ak sa zapojíte do našej súťaže a balíček kozmetiky pre intímnu hygienu, či iný zaujímavý darček, môže byť práve váš!

Z celkovo 256 sledovaných žien udávalo 213 /83 %/ po 10 dňoch pri kontrolnom vyšetrení zlepšenie a upokojenie príznakov týchto zápalov. 27 žien / 10,5 %/ udávalo mierne zlepšenie po intímnej hygiene.

Po celkovom zhodnotení prípravku na intímnu hygienu Saforelle možno konštatovať jeho priaznivé pôsobenie na vonkajšie genitálie a odporučiť ho ako doplnok celkovej liečby týchto gynekologických zápalov.

MUDr. Blažena Paldiová

Platená reklama


Vyznáte sa v móde?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac