Máte na pracovnom stole neporiadok? Potešíme vás...

Máte na pracovnom stole neporiadok? Potešíme vás...
Niektorí z nás dokážu pracovať len, keď majú okolo seba dokonalý poriadok, no nájdu sa aj takí, ktorí potrebujú presný opak na to, aby sa mohli sústrediť a byť kreatívni. Nová štúdia zverejnila tvrdenia, ktoré hrajú jedine v prospech všetkých takýchto neporiadníkov. Ak k nim patríte, čítajte ďalej...

Máte malé prsia? Pred prvým rande ho upozornite, že...

Väčšia motivácia
Výskumníčka Kathleen Vohs z univerzity v Minnesote rozdelila ľudí do dvoch skupín, podľa toho, či sú poriadkumilovní alebo bordelári a ich úlohou bolo vymyslieť kreatívne použitie ping-pong loptičiek. Aj keď obe skupiny mali približne rovnako zaujímavé nápady, bordelári boli predsa len nápaditejší. Zdalo sa, akoby mali väčšiu motiváciu tvoriť.

Potešte svojich milovaných: Vieme, čo potrebuje ku šťastiu každé znamenie horoskopu

Neporiadok znamená sviežosť
Predstavte si, že britskí pracovníci strávia upratovaním kancelárie iba smiešnych 13 hodín ročne. Dôvodom vraj je, že bez upratovania majú viac času kreatívne myslieť. V rámci ďalšieho experimentu si mali jednotlivé skupiny vybrať medzi úplne novým a medzi zaužívaným produktom. Zatiaľ čo bordelári riskovali nový produkt, poriadkumilovní jedinci si vybrali istotu v známom produkte. Odborníci tvrdia, že neporiadok vedie k prelomeniu zaužívaných zvykov, a teda podnecuje k sviežejšiemu mysleniu.

Filmy, bez ktorých nie je leto: 11 nezabudnuteľných chuťoviek

Kto je štedrejší?
Aj medzi známymi osobnosťami sa nájde pár bordelárov, či už je reč o Susan Sontag, Picassovi, Albertovi Einsteinovi alebo o Markovi Zuckerbergerovi. Ukázalo sa, že však čisté prostredie vedie ľudí k robeniu dobrých vecí, keďže poriadkumilovníci boli ochotní darovať charite viac finančných prostriedkov ako druhá skupina experimentu. Nuž, všetko má svoju pozitívnu i negatívnu stránku.

Autor: Simi
Zdroj foto: Shutterstock


Dokážete si sex vychutnať naplno?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac