Máte chuť na viacfarebný melír?

Máte chuť na viacfarebný melír?

Klasický blond si otestovalo mnoho z nás, zvlášť v lete, kedy prirodzene siahame po zosvetľovačoch viac, než v zimnom období. Nie každej z nás ale pristane blond a nie každá sa cíti byť pripravená na dramatickú zmenu farby vlasov, hoci sa nebráni ich oživeniu. Vtedy sa zdá byť výborným riešením práve viacfarebný melír.

Svetlý či tmavý?
Viacfarebný melír umožňuje docieliť viditeľnú zmenu vizáže, nie je však natoľko drastická, ako by bola v prípade, že celé vlasy podrobíte zosvetľovaniu a následnému zafarbeniu. V prípade melírovania je zmena jemnejšia, výsledok nepôsobí tvrdo a umelo, ale prirodzenejšie. Aby ste presne takýto efekt docielili, najlepšie je použiť dva až tri rozličné odtiene farieb, tón v tóne.

Ak zosvetľujete vlasy, sústreďte sa na nuansy, ktoré sú svetlejšie najviac o štyri odtiene od vašich vlasov. Nič nevyzerá menej upravene ako žltý melír v čiernych vlasoch. Žltý? Áno, alebo oranžový – z tmavých, farbených vlasov sa vyťahuje pigment ťažšie a kým sa prebojujete ku krásnej svetlej blond, čakajú vás dva až tri sedenia u kaderníčky. Jednorazovka to určite nebude. Z čiernych a tmavohnedých vlasov radšej prechádzajte k hnedým odtieňom, gaštanovým, červeným a fialovým. Čím výraznejšia je základná farba, tým jemnejšie pramienky by ju mali dopĺňať.

Rovnaké zásady by ste mali dodržiavať aj v prípade, že svetlým vlasom chcete dodať tmavšiu farbu. Ani tu sa neoplatí ísť do extrémov, pravdaže, pokiaľ netúžite práve po looku Deborah Harry z Blondie, ktorá v časoch najväčšej slávy nosila platinovo-čierne vlasy. Kontrasty sú in, ale ak sa na ne necítite, radšej blond pramienkom doprajte svetlú gaštanovú, orieškovú, medenú alebo zlatisté svetlé odtiene.

Koľko zaplatím?
Viacfarebný melír sa od toho klasického čo do ceny veľmi nelíši, aj keď budete musieť siahnuť poriadne hlboko do vrecka, zvlášť v luxusnejších salónoch. Na základe internetových stránok kaderníctiev si môžete samy overiť, koľko približne za melír zaplatíte. Kým v hlavnom meste sú ceny spravidla vyššie ako na východe republiky, všetko záleží od konkrétneho salónu. Čím luxusnejší salón a drahšia kozmetika, s ktorou pracuje, tým vyššie ceny. Počítať treba so sumou od 15 do 70 eur, v závislosti od štúdia krásy, no výnimkou nie sú ani melíry za 100-150 eur.

Ako sa o ne starať?
Melírované vlasy si zasluhujú osobitú starostlivosť, presne tak ako farbené vlasy všeobecne. V kaderníctve si nechajte poradiť, prípadne sa spýtajte na výrobky, ktoré poskytnú vašim „novým“ vlasom adekvátnu starostlivosť. V drogériách dostanete  špeciálne sady vlasovej kozmetiky určené na farbené a melírované vlasy, a to aj podľa farby, ktorá u nich prevažuje. Nezabúdajte ani na ochranné masky a hydratačné spreje, ktoré sa postarajú o dostatočné zvlhčenie namáhaných vlasov.

Autor: Linda


Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac