Mastná pleť: toto na ňu zaberá!

Mastná pleť: toto na ňu zaberá!

Lesknete sa ako čerstvo vyleštené jabĺčko? Nuž, v prípade lesku na čele, brade a nose to nie je práve na oslavu. Zabojujte s mastnou pleťou a zbavte sa nepríjemných prejavov mastnej pleti.

O mastnom type pleti kolujú ešte stále mnohé nesprávne názory. Jedným z nich je aj to, že takáto pleť by sa v žiadnom prípade nemala krémovať alebo že na mastnú pleť sú potrebné čistiace mlieka, gély či vody s obsahom alkoholu, ktoré ju dostatočne vysušia. To však nie je pravda a podobná starostlivosť mastnej pleti skôr uškodí. Ako sa teda správne starať o pleť so sklonom k masteniu?

Krém áno, ale...
Aj mastná pleť potrebuje krém, no nie hocijaký. Pri výbere by sme sa mali zamerať na hydratačné krémy s ľahším zložením, ktoré neupchávajú póry a dobré sú aj krémy so zmatňujúcim efektom. Tie vás zbavia nepríjemného lesknutia a pleť bude dlhšie chránená pred leskom.

Vysušujúce pleťové prípravky? Nie!
Nositeľky mastnej pleti by si mali dávať pozor aj na čistiace prípravky s obsahom alkoholu. Tie totiž pleť nadmerne vysušujú, čo následne vedie k zvýšenej funkcii mazových žliaz a tým ešte intenzívnejšiemu masteniu pleti. Voľte si jemnú starostlivosť, ktorá vašu pleť odlíči a vyčistí šetrným spôsobom a nebude ju nadmerne vysušovať.

Taktiež to nepreháňajte s čistením pleti. Mali by ste si ju dôkladne vyčistiť dvakrát za deň, spravidla ráno a večer. Po vyčistení naneste vhodný krém.

Peeling a pleťové masky
Raz za týždeň doprajte svojej pleti jemný peeling. Ten ju zbaví nečistôt a odumretých buniek, takže pokožka bude pekne prekrvená a čistá.

Nezabúdajte tiež na vhodnú pleťovú masku. Vybrať si môžete zo širokej ponuky pleťových masiek, avšak vždy voľte tie, ktoré sú určené pre mastnú pleť.

Prekrývame nedostatky
Väčšinou sa mastná pleť spája aj s tvorbou nečistôt a akné. Preto sa ženy s mastnou pleťou zväčša nezaobídu bez vhodných krycích prípravkov. Nevhodne zvolené kozmetické prípravky môžu mastnú pleť jednak vysušovať alebo naopak spôsobiť upchávanie pórov a tým celý problém zhoršovať.

Zásadou teda je voliť krycie krémy a púdre určené pre mastnú pleť, pokiaľ možno s čo najjemnejším zložením, aby nedošlo k upchávaniu pórov. Vyhýbajte sa nanášaniu hrubých vrstiev make-upu, snažte sa použiť len nevyhnutné množstvo a prípadné nečistoty prekryte radšej korektorom.

V kabelke vždy noste zmatňujúce obrúsky, ktoré vás v prípade potreby zbavia lesku tým, že odsajú nadmernú mastnotu z pleti, pričom nepoškodia váš make-up.

Aj keď je mastná pleť neraz ťažkým údelom a svojim nositeľkám dokáže narobiť veľké problémy, treba sa o ňu dôkladne starať. Práve kvalitná a správna starostlivosť je kľúčom ku krásnej pleti a to sa týka aj tej mastnej.

Ako šikovne maskovať pleť? Odskúšali sme za Vás púdre, ktoré nesmú chýbať v žiadnej dámskej kabelke!

Autor: Olívia


Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac