Líčenie pre opálenú pleť

Líčenie pre opálenú pleť
Už ste nachytali vytúžený bronz? Gratulujeme! O opálenú pleť sa však treba vedieť postarať a zabúdať by ste nemali ani líčenie. Ako teda maľovať slnkom pobozkanú pokožku a zdôrazniť všetky jej prednosti?

Žiarivá opálená pokožka pristane každej žene. Je len na vás, či vám bude bronz pridávať roky navyše, alebo to svojej pleti spravíte žiarivý šperk, vďaka ktorému budete neodolateľne sexi.

TIP: Viete, ktorý ste fototyp?

V lete ku kozmetičke?
Áno, aj v lete, áno, aj s opálenou pleťou. Každá skúsená kozmetička vie, ako najvhodnejšie ošetriť opálenú pleť. Zbavenie nečistôt a zvýšená hydratácia bude pre ňu samozrejmosťou. Slnko a k tomu patriace opálenie pleť vysušuje, preto ju počas leta zvlhčujte vo zvýšenej miere i mimo návštevy salónu krásy. Hydratačné masky v kombinácii so zvlhčením minerálnym sprejom počas horúcich dní uspokojivému stavu pleti určite pomôžu.

Šetrite líčidlami
Vo všeobecnosti spôsobuje opálená pokožka na tvári starší vzhľad. Mladej pleti svedčí aj výraznejšie opálenie, čím viac však máte rokov, tým striedmejšie by ste sa mali slnku vystavovať. Striedmosť bude na mieste tiež pri voľbe líčidiel. Je chybou sa domnievať, že čím ste opálenejšia, tým tmavšie líčidlá potrebujte.

Ak ste čierna ako uhoľ, z farieb radšej uberte. Opálená pleť nevyžaduje veľké množstvo šminiek, stačí malé zvýraznenie očných línií, rias, obočia, lesk na pery. Výrazná ste dostačujúco svojou hnedšou farbou, preto i líčka príliš tmavej ušetrite. Celkovo toho na sebe potrebujete menej a najmä tento fakt majte stále na pamäti.

Čítajte viac: Vyžadujú pehy špeciálnu starostlivosť?

Rozjasňujte
Nie výrazné temné farby, ale bledšie odtiene, to je vaša momentálna letná výbava. Upriamte sa na pastelové tóny ružovej, marhuľovej či bledohnedej a zvoľte vždy identický odtieň na oči, líca, pery. S priveľmi bledou farbou, ako je svetlo ružová či biela, buďte ale taktiež radšej opatrné. Mohlo by sa totiž stať, že na opálenej pleti bude až príliš svietiť.

Za účelom jemného rozjasnenia ju použite v malom množstve len na vnútorný a vonkajší kútik oka a v línii pod obočím. Rozjasniť potrebujú v súčasnosti taktiež vaše líčka, preto bledú farbu vklepte i na horný okraj lícnych kostí. Urobí to s vašim lookom divy.

Pridajte perleť
V ostatných ročných obdobiach by ste možno s perleťovými očnými tieňmi, linkami, rozjasňovačom či leskom na pery pôsobili nepatrične, leto je však iné, hlavne ak ste pekne opálená. Všetkého však s mierou. Ak si nie ste istá, radšej použite z týchto pomocníkov menej.

Ako si užiť bronz?
Okrem vhodného líčenia nezabudnite správne skombinovať oblečenie a doplnky. K opálenej pleti sa hodia výrazné, hlavne zlaté či bronzové šperky a živé svetlé farby pre oblečenie.

Autor: Sophy


Test zdravej výživy
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac