Líčenie do práce – čoho sa vyvarovať?

Líčenie do práce – čoho sa vyvarovať?
Do práce celkom nenalíčená? Tak tomu sa väčšina z nás deň čo deň vyhýba. Iskra a šmrnc predsa nezaškodia ani medzi kolegami, ale pozor na to, aby ste to zbytočne neprehnali.

Ako sa totiž ukázalo v zahraničnom prieskume, naši šéfovia nie sú ani zďaleka takí zabratí do práce, ako si myslíme. Stíhajú sledovať aj make-up podriadených a dokonca svoje postrehy vyjadrili v spomínanom prieskume. Niečo nad 30% z nich nemá rado príliš výrazné rúže na perách žien, ktoré s nimi pracujú, len o niečo menšiemu počtu zase vadí tmavá linka okolo očí. Asi 15% si všimne nevhodne zvolenú lícenku a tým aj neprirodzenú farbu tváre, čo je hlavným prehreškom číslo tri. Našťastie, viac ako 10% percent šéfov sa vyjadrilo, že im líčenie podriadených kolegýň absolútne neprekáža, no i tak nie je na škodu, mať všetko pod kontrolou.

Prirodzenosť vyhráva
Ako sme už niekoľkokrát opakovali aj na Wanda.sk, prirodzené líčenie je jedným z najžiadanejších. Pokiaľ teda pracujete vo firme, kde je stanovený dress code a dbá sa na vysokú mieru elegancie a upravenosti, práve tento druh make-upu bude tým najvhodnejším. Zbytočne nepokúšajte výraznými farbami či extravagantným líčením. Vaša snaha o trendovosť či originalitu nebude v takýchto typoch firiem ocenená, preto si radšej kreativitu ušetrite na piatkovú párty v meste.

Červený rúž a dymové oči
Dilemou môže byť aj červený rúž, ktorý patrí k tým najkrajším. Zvýrazňuje krásu, pridáva na sexepíle a podčiarkuje ženskosť. Je však otázne, či na tieto hodnoty chcete staviť aj v práci, kde by sa vaša snaha o krajší vzhľad dala zhodnotiť aj inak - žiadostivo a dravo. Je teda na vás, aby ste zvážili, či sa výrazný rúž medzi vašich kolegov hodí alebo si ho opäť ušetríte na výnimočné príležitosti. Možno na večierok či rande, kde sa na ženskú krásu jednoznačne staviť oplatí.

Veľmi podobne je to aj s dymovými očnými tieňmi. Patria medzi tie najpopulárnejšie, no sú odporúčané skôr na iné typy príležitostí, než je bežný deň v práci. Dym sa vyslovene hodí na večer, do stlmeného svetla a niekam, kde chcete pôsobiť zvodne a možno trošku tajomne. Na párty sa preto s dymovým pohľadom iste nestratíte, no v kancelárii by ste mohli pôsobiť trochu nevhodne.

Základná výbava postačí
Na bežné líčenie do práce si často vystačíte aj bez očných tieňov, prípadne voľte pastelové a jemné odtiene farieb. V zásade vám však bude stačiť podklad na tvár, púder, lícenka, maskara na oči a lesk na pery. Tento set líčidiel sa zhoduje s odporúčaným prirodzeným typom make-upu, ktorý je v práci tým najvhodnejším.

Pokiaľ hľadáte rýchly návod, ako získať šmrncovný, poradíme aj s tým. Vráťte sa k nášmu článku Líčenie do práce, ktoré zvládnete 1-2-3 a o niekoľko minút máte make-up, s ktorým v práci zažiarite.

Autor: Angie


Aký máte štýl?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac