Ktoré ženy sa celulitíde nevyhnú?

Ktoré ženy sa celulitíde nevyhnú?
Úspešnosť celulitídy je kruto vysoká a na vine je množstvo faktorov, ktoré nahrávajú jej vzniku i následnému prehlbovaniu. Nie je to len o tom, či máte niekoľko kíl navyše alebo nie. Celulitída je problémom lymfatického systému, preto treba myslieť aj na stravu, dostatočný pitný režim, pohyb a takisto stres. Ak ich pojmete zo zlého konca, celulitída si vás nájde. A pomerne rýchlo...

Rodinné dedičstvo
Nechceme vás strašiť, ale ak celulitídu vidíte na členkách vašej blízkej rodiny, mali by ste sa mať na pozore. Ide totiž o vec vysoko dedičnú a ak predispozície sú, celulitída ich veľmi rada využije. Odborníci radia zvýšiť svoj záujem ešte v čase, keď je pokožka hladká a vyzistiť napríklad od mamy, kedy začala badať celulitídu a kedy sa zhoršovala. Týmto spôsobom budete vedieť, kedy si dávať najväčší pozor, no jedno je isté. Proti pomarančovej koži treba začať boj okamžite, a to napríklad týmito šiestimi spôsobmi.

Nezdravý životný štýl ako kamarát
Ak okolo vás výrazná celulitída nestraší, netreba si hneď mädliť ruky. Spôsobiť si ju môžete aj sama, pričom najväčším kamarátom hrudkovitej kože je nezdravý životný štýl. Pod týmto pojmom si predstavte všetko, čo má nálepku „dobré, ale zlé", teda mastná strava, nedostatočný pitný režim, cigarety i alkohol. Všetky tieto lákadlá za sebou v tele zanechávajú spúšť a vplývajú na zhoršujúci sa lymfatický systém. Čo sa stane, ak nepracuje na sto percent, to je už snáď známe. Nesprávnou látkovou výmenou sa hromadí a zhlukuje podkožný tuk do hrudiek, ktoré vytvárajú nerovný povrch pokožky.

Čítajte: Viete o tom, že celulitída je aj infekcia kože?

Bez pohybu žiadna sláva
Aby lymfatický systém pracoval tak, ako má, alebo aspoň čo najlepšie, je potrebné rozhýbať telo. Pohyb je tým, čo štartuje jeho správne fungovanie, sedavé zamestnanie alebo neaktívny spôsob života robí presný opak. Následkom je slabé prekrvovanie kritických partií, zlé zásobovanie buniek výživnými látkami a spomalené vylučovanie odpadových látok z organizmu. Povedané v skratke - vznikne celulitída.

Pri nezdravom životnom štýle spomeňme aj priberanie, s ktorým je celulitída priamo spojená. Ak keď nie je pravdou, že sa lepí len na ženy s nadváhou, predsa len sú kilá navyše výstražným znamením, že sa celulitída objaví alebo sa už objavila. Priberanie je dôsledkom nevyváženého stravovania a nedostatku pohybu, takže dvoch už vyššie spomenutých dôvodov, prečo si vás celulitída nájde.

FOTO: Celebrity, ktoré predviedli svoju celulitídu

V strese a psychickej nepohode
Strava, voda i pohyb, to sú ovplyvniteľné faktory, ktoré rozhodnú, či vás bude strašiť celulitída alebo nie, no nezabúdajte ani na stres a psychickú nepohodu. Tieto dva neviditeľné faktory sa takisto podieľajú na zhoršenom fungovaní cievneho systému a môžu ovplyvniť, ako bude vyzerať vaše telo. Bude štíhle alebo s pokožkou a lá pomarančová koža? V tomto prípade, narozdiel od nerovnováhy hormónov v organiznme, o tom môžete rozhodnúť vy.

Autor: Grace


Aký máte štýl?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac