Kokosový olej – zázrak pre pleť

Kokosový olej – zázrak pre pleť

Počuli ste už o ňom? Kokos je nielen vynikajúcou pochúťkou, ale dokáže pôsobiť aj liečivo. A vaša pleť sa s jeho pomocou môže premeniť na dokonalo žiarivú ozdobu, ktorú vám bude závidieť každá priateľka. Pomocník, ktorý to dokáže, sa volá kokosový olej!

Nemusíte precestovať celý svet a hľadať na exotických miestach. My sme pre vás objavili skutočný zázrak, ktorý je dostupný i u nás, vašej pleti však dodá nielen zdravie a krásu, ale aj exotický nádych belasých diaľok.

Iste sa v starostlivosti o svoju pleť snažíte vyhýbať čo najviac chémii, a tak zaručene viete, že najideálnejšou starostlivosťou je práve tá, čo pochádza rovno z prírody. Kokosový olej v tomto prípade dokonale splní vaše potreby.

Vláčna a hydratovaná
Existuje pleť, ktorá by nepotrebovala pravidelnú hydratáciu a zvláčnenie? Odpoveď je jednoduchá. Každá pleť potrebuje takúto pravidelnú starostlivosť, a rozhodne by sme ju nemali opomínať, inak sa nám oplatí predčasnými vráskami a nepekným vzhľadom.

Ak ste počuli o tom, že kokosový olej je vhodný na prípravu mnohých exotických jedál, radi vás presvedčíme, že ho využijete nielen v kuchyni. Tento olej sa získava mechanicky z dužiny čerstvých kokosových orechov a na kozmetické účely sa používa už vyše dvetisíc rokov.

To je dosť času na overenie jeho pozitívnych účinkov, čo poviete? Obľúbený je nielen v Pacifiku, ale na celom svete. Ak ho raz vyskúšate, iste vás nadchne tiež. Jeho dlhoročné používateľky pripisujú práve kokosovému oleju svoju stále pružnú pleť s minimálnym množstvom vrások, a ženy, ktoré ho používali v tehotenstve zase potvrdzujú, že pomohol minimalizovať vznik strií.

Vaša pokožka bude po jeho aplikácii doslova vzdychať od blaha, hlavne ak trpíte suchšou pleťou. Kokosový olej je totiž v kozmetickom priemysle považovaný za jeden z najúčinnejších hydratačných prostriedkov. Aj keď na prvý pohľad budete mať pocit, že po jeho aplikácii ostane vaša pleť mastná, pokožka ho v priebehu niekoľkých minút dokonalo vstrebe.

Aplikovaním kokosového oleja dodáte pleti celý rad antioxidantov ale aj vitamínov, napríklad A, C či E. Vaša pleť sa takto bude rýchlejšie hojiť, pomalšie starnúť a hlavne posilníte jej schopnosť brániť sa pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

Náš tip:
Kokosový olej hľadajte v predajniach s označením bio a eco, a mal by byť extrapanenský. Neváhajte ho použiť ako na varenie, tak aj na pleť. Koniec koncov, podobne iste neraz siahnete aj po kvalitnom olivovom oleji.

Autor: Sofia


Poznáte svoje telesné IQ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac