Klobúky, čiapky, šatky na tisíc spôsobov

Klobúky, čiapky, šatky na tisíc spôsobov

Každá pokrývka hlavy by v sebe mala spájať funkčnosť a módny faktor. V lete chráni pred slnkom a v zime pred chladom. Tentokrát si posvietime práve na trendy nadchádzajúcej jari a leta.

Opäť sa sklobúčnieva
Klobúky sú späť a túto sezónu nám pripomenú šesťdesiate a sedemdesiate roky, dobu elegantných dám. Na prvom mieste v módnom rebríčku sú jednoznačne XXL lykové, slamené a látkové klobúky. Farebne sú najvhodnejšie neutrálne, svetlé farby ako biela, béžová, staroružová, či svetlohnedá, a navyše, majú jedno veľké plus. Ľahko ich skombinujete s akýmkoľvek s oblečením. Zo vzorov sú IN safari, tropické a námornícke. Pri výbere trendy klobúka je však najpodstatnejšia strieška. Pre toto leto platí - čím väčšia, tým lepšia.

K čomu nosiť klobúk? Ak si myslíte, že sú vhodné len na pláž a na kráľovské svadby, obrovsky sa mýlite. Nedbalý look s rozpustenými vlasmi na prechádzky po meste dotvára práve klobúk s voľnou, širokou strieškou.V ľahkých šifónových šatách, so zopnutými vlasmi pod slameným klobúkom budete zas pôsobiť romanticky. Stačí si vybrať model, ktorý sa hodí vášmu typu tváre a popustiť uzdu fantázii.

Šilty
Túto sezónu majú zelenú aj čiapky so šiltom. Nejde o klasické šiltovky, ale o ich o niečo elegantnejšie sesternice. Pôsobia ženskejšie, nenútene a mierne rebelsky. V kombinácii s ľahkou blúzkou, sukňou a jemnými sandálkami sa zmeníte na sexy „dievča  odvedľa“. Ak máte radšej nenápadný look, zvolte jednoduché biele tričko, džínsy a čiapku s krátkym šiltom. Letecké okuliare vám navyše dodajú ten správny šmrnc.

Pre väčšiu voľnosť sú k dispozícii i samostatné šilty bez vrchnej časti. Čiastočne chránia oči pred slnečným žiarením a zároveň vášmu zjavu dodajú športový nádych. Odporúčala by som však nosiť ich len k zopnutým vlasom. Pri rozpustených by ste mohli vyzerať tak trochu „rozpustene“.

Závan orientu
Na prechádzky po pláži i na večerné posedenia na drinku niekde na terase sú ako stvorené šatky. Ak sa vám navyše klobúky javia ako príliš nápadné a čiapky so šiltom športové, šatka bude pre vás tou správnou voľbou. Môžete ju použiť miesto gumičky do vlasov a vytvoriť tak nápadité účesy. Budete vyzerať ako exotická kráska z Tisíc a jednej noci.

Na pláž sa hodia uviazané „po pirátsky“. Sú však vhodné len na voľný čas, v práci by ste so šatkou na hlave pôsobili zrejme príliš pohodovo. Ak to však vaše zamestnanie dovoľuje, šatka sa razom zmení na maskovací manéver a zachráni prípadný bad hair day.

Či už zvolíte klobúčik, čiapku so šiltom, alebo šatku, nezabudnite na vhodnú kombináciu s oblečením a ostatnými doplnkami. Tiež farebne to netreba preháňať a ak sa napríklad rozhodnete pre pestrý klobúk s tropickým vzorom, oblečenie by malo mať najviac dve farby.

Autor: Veronika


Viete, ktoré hviezdy si "pričuchli" k base?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac