Kedy je z vás stará dievka?

Kedy je z vás stará dievka?
Polemizujete nad tým, či už treba podliehať panike alebo v hľadaní toho pravého stále ešte máte čas? Byť single je celkom fajn, ale aj taká široká náruč partnera nie je na zahodenie. A i keď označenie „stará dievka" neznie veľmi lichotivo, môže to mať aj svoje vzácne výhody. Alebo nevýhody? Záleží na uhle pohľadu...

Hranice starodievkosti
Keby sme sa chceli riadiť kritériami starých dávnych časov, zistili by sme, že staré dievky predstavujú štvrtinu mladej populácie. Dnes však už máloktorá stíha vydaj, deti, rodinu do veku dvadsiatich piatich rokov. Nejde ani tak o časové hľadisko, ako o to, že ambície mladých slečien sú diametrálne odlišnejšie. Neláka ich hnať sa pod čepiec a najbližšiu päťročnicu utierať špinavé zadky a čo je najhoršie, do konca života zbierať ponožky po tom istom mužovi! Nielenže to odkladajú na dobu neurčitú, mnohé takýto život odmietajú úplne.

Určiť v dnešnej dobe presný vek, kedy vám odchádza posledný vlak, nie je také jednoduché. A vôbec, v prípade starej dievky nie je ani také hrozné, že prechádza do stredného veku a ešte nemá manžela, ale najhoršie sú tie jej maniere. Máte ich aj vy?

Neustále frflanie
Jednou z typických vlastností všetkých starých dievok je, že na všetko, všetkých, ale hlavne nonstop frflú. Na chlapov, kolegyne, dopravu, počasie, obchody, ... Skrátka neexistuje nič, čo by vyhovovalo ich nadštandardným požiadavkám. Niežeby boli až tak náročné, ony si jednoducho nemajú kde vybiť negatívnu energiu a tak svoju celkovú nespokojnosť kompenzujú aspoň slovne. Predsa len, pravidelný sexuálny život dokáže v tomto smere robiť zázraky.

Zabehnuté koľaje
Asi najhoršie, čo môže single ženu v strednom veku postretnúť, je, že už nie je ochotná robiť veci inak, ako ich má zaužívané. Dalo by sa povedať, že ide o istú formu autizmu. Prekazenie jej rituálov v nej totiž vyvoláva neadekvátnu reakciu až paniku. Je zvyknutá robiť úkony určitým spôsobom a narušenie stereotypu pre ňu predstavuje doslova horor. Žije bez partnera, je preto pre ňu ťažké robiť kompromisy a prispôsobovať sa. Zmena nie je pre ňu príjemným osviežením, ale vrcholne znervózňujúcim elementom.

Konzervatívny šatník
Ďalším kritériom, podľa ktorého celkom ľahko rozpoznáte starú dievku, je jej spôsob obliekania. I keď nie všetky musia byť hneď šedými myškami, výstrednosť im vo všeobecnosti nie je veľmi blízka. Nerady svojím outfitom vynikajú a už vôbec nemajú chuť experimentovať. Nové trendy ich obyčajne nezaujímajú, pretože majú svoj vlastný nenápadný štýl. Nešťastný je na tom všetkom i fakt, že ak aj disponujú peknou postavou, ženské krivky v neforemnom oblečení ťažko môžu vyniknúť.

Postrach deti
Detským ihriskám, džavotu a stretávaniu rodiniek s malými deťmi sa na kilometre vyhýbajú. Skrátka im to vadí. Spontánnosť a úprimnosť deťom tak typická, ich dokáže priviesť až do nepríčetnosti. Ale prečo? Žeby im pripomínala, o čo všetko v živote prichádzajú alebo len útočí na ich psychické bloky, pretože ony samé sa už nedokážu odviazať? Deti im tiež narúšajú spomínaný stereotyp a pokoj, takže ich vyvádzajú z rovnováhy. Považujú ich za upišťané, neposlušné bytosti a lezú im na nervy.

Zmysel pre humor nulový
Každý vtip berú osobne, sú netýkavky a príliš precitlivené. Zabúdajú sa smiať a pozerať na veci s nadhľadom, skrátka a stručne sú to veľké „suchárky". A čím sú staršie, tým to s ich životným optimizmom môže byť horšie. Asi preto, že všetko berú až príliš vážne a už aj malý nezdar býva pre nich veľkou tragédiou. Nezriedka podliehajú negativizmu a všetci dobre vieme, že práve ten priťahuje záporné záležitosti.

Tak ste alebo nie ste?
Nechceme vám kaziť náladu, ale urobte si malý kúsok objektívnej sebakritiky. Ak ste sa našli v dvoch zmienených skutočnostiach, máte ešte čas na „nápravu". Tri už znamenajú výstražný prst hore a od štyroch vyššie je to s vaším starodievkostvom už naozaj vážne. Nič však nemusí byť stratené...

Autor: Lexy


Ideálny sex? Aká dobrá ste v posteli?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac