Kedy by ste sa NEMALI holiť?

Kedy by ste sa NEMALI holiť?
Hladká pokožka a leto k sebe patria, lenže nie ste náhodou jednou z tých žien, ktoré kvôli tomuto trendu trpia? Oholené telo, respektíve procedúra, ktorá k nemu vedie, vie narobiť problémy z viacerých dôvodov a ak sa nechcete riadiť heslom „pre krásu treba trpieť", iné nezostáva, len na depiláciu zabudnúť.

Keď je problémom ekzém
Ani žiletka, ani krém, ani strojček... Na pokožku, ktorá trpí ekzémom, by ste nemali aplikovať nič, čo doktor neodobril, čiže ani žiadnu z metód odstraňovania chĺpkov. Každým jedným spôsobom pokožku podráždite, ekzém môžete rozniesť a ak sa na to pozrieme z praktického hľadiska, zbavením chĺpkov ho oberiete aj o prirodzenú ochranu pred ďalšími zásahmi zvonka. Ekzém teda najskôr dôkladne vyliečiť, až potom sa môžete zaoberať kozmetickým problémom, ako svoje telo vyhladiť.

Alergická reakcia
Zdravotnou komplikáciou číslo dva sú alergie, ktoré vedia naskočiť aj po rôznych metódach zbavovania sa chĺpkov. Častým problémom sú depilačné krémy či vosky, ktoré sa zle znášajú s citlivou pokožkou a svojím zložením môžu vyvolať alergiu. Pokožka však môže nevhodne zareagovať i na nedostatočne umytý strojček alebo často používanú žiletku, na ktorých sa množia baktérie. Hygiena je pri depilácii základom a ak viete, že s podobnými vecami mávate problémy, neriskujte.

Zarastanie chĺpkov a vyrážky
Či je to holenie alebo vytrhávanie chĺpkov, pripravte sa, že telo môže zareagovať vyrážkami alebo zarastaním chĺpkov. Proti tomuto problému existuje dostatočne veľa domácich i profi rád, no keď nepomáha ani jedno z toho, mali by ste zvážiť, či je pre vás depilácia vhodná. Lekári sa totiž stretávajú aj s prípadmi, kedy vyrážky prechádzajú do zahnisaných pupákov vyžadujúcich i dvojtýždňové liečenie. V takom prípade radšej voľte skracovanie chĺpkov nožničkami a svoje telo netrápte depiláciou, ktorá ho doslova ničí.

Nízky prah bolesti
Nezabúdajme ani na prah bolesti, ktorý síce nie je zdravotným problémom, ale prekážkou iste áno. Metóda horúceho vosku, cukrovej pasty, ale aj všemocný laser patria k procedúram, kedy treba buď poriadne zatnúť zuby, alebo sa na ne celkom vykašľať. Bolesť je to totiž poriadna a pri týchto metódach platí spomínané „pre krásu treba trpieť".

Nikto vás však do ničoho nenúti a ak trpieť nechcete, nemusíte. Zvoľte si spôsob zbavovania sa chĺpkov, ktorý vášmu telu ubližovať nebude a pokiaľ zdravotné komplikácie zakazujú aj tie, spoľahnite sa na prácne skracovanie chĺpkov nožničkami. Lepšia takáto úprava ako žiadna a ak vám napadla intímna stránka tohto problému, nemajte strach. Tolerantný partner vás iste zo spoločnej postele nevykáže, pretože všetci dobre vieme, že zdravie je na prvom mieste.

Autor: Grace


Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac