Keď láska bolí

Keď láska bolí

Láska dokáže človeka urobiť neskutočne šťastným, naplniť energiou, poháňať dopredu, ale aj ubližovať a trápiť ľudskú dušu. Dokáže vás priviesť do raja, alebo naopak na okraj zúfalstva. Dokáže vás vyniesť na vrchol, alebo vás úplne zničiť.

Láska ako zdroj energie
Každý človek, ktorý skutočne miluje sa z času na čas nevyhne bolesti, ktorú láska so sebou prináša. Poznáte to. Či ste sa už do milovanej osoby zaľúbili na prvý pohľad, alebo sa vaša láska zrodila z kamarátstva, prežívate presne to isté. Najviac zo všetkého si želáte tráviť v prítomnosti vašej lásky čo najviac času. Pretože čas trávený s ním je to, čo váš súčasný život napĺňa šťastím.

To, čo vám vyčarúva úsmev na tvári. To, čo vám dodáva silu na čokoľvek. To, čo vás poháňa dopredu a je nekonečným zdrojom vašej motivácie. Potrebujete jeho prítomnosť, jeho úsmev, pohľad, objatia a bozky. Túžite sa ho neustále dotýkať, celého ho vysať, vyjesť a zomrieť od lásky. Človek vníma svet v iných farbách, keď miluje a cíti sa milovaný. Keď cíti, že človek, na ktorom mu záleží, je tu vždy pre neho. Neexistuje snáď nič krajšie ako keď je láska obojstranná a opätovaná.

Keď láska spôsobuje bolesť
Čo však v prípade, že vaše srdiečko bije pre niekoho , kto o neho už nemá alebo ani nikdy nemal záujem? Aj keď je láska obojstranná s časom sa postupne stráca jej intenzita a pomaly vyprchá. Najhoršie na tom však je, že tento proces nie je nikdy rovnaký u obidvoch partnerov.

U jedného z nich vždy láska vyprchá rýchlejšie. Druhému partnerovi, ktorý sa ešte stále pozerá na milovanú osobu cez ružové okuliare začne tento stav ubližovať. Ľahostajnosť, nezáujem, absencia dotykov, objatí , bozkov a všetkých prejavov lásky spôsobujú bolesť tomu, kto ešte stále miluje.

Keď vám človek, ktorý vás miloval oznámi, alebo svojím správaním prejaví, že už nie ste objektom jeho záujmu, bolestivo zasiahne vaše najzraniteľnejšie miesto – srdce. Keď láska bolí, srdce krváca. Pre človeka je znesiteľnejšia akákoľvek fyzická bolesť než bolesť srdca. Keď bolí srdce pohltí to aj celú dušu i myseľ. Nemôžete jesť, spať, nič vás nebaví, a na nič sa nemôžete sústrediť. V duši cítite také prázdno, až máte miestami pocit, že vám tadiaľ fúka vietor.

Šťastie a bolesť – dve súčasti lásky
Nech je láska akokoľvek silná a krásna, sú chvíle, keď pocítite aj jej temnú stránku. Šťastie a bolesť sú veci, ktoré v láske kráčajú ruka v ruke. Sú také neoddeliteľné ako deň a noc. Veď ako povedal Kempenský „Bez bolesti nemožno žiť v láske“.

Autor: Sunny


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac