Kašlite na sklápačky: Zbavte sa brušného tuku rýchlo a jednoducho

Kašlite na sklápačky: Zbavte sa brušného tuku rýchlo a jednoducho
Niet pochýb, že každá z nás túži po pevnom plochom brušku. Ak na to však idete klasickými brušákmi, mali by ste sa zamyslieť. Posilnia síce priamy brušný sval, to áno, ale to je asi tak všetko. Čo formuje dokonalé brucho je komplexnejší tréning zameraný na spevnenie všetkých svalových skupín brucha, ako i hlbokého stabilizačného systému a svalstva spodnej časti chrbta. V porovnaní so zastaranými sklápačkami sú cviky, ako napríklad doska, oveľa zdravšie a efektívnejšie, lebo okrem tabličiek stabilizujú chrbticu i panvu a zlepšia postoj tela. Určite vás tiež zaujíma, že vedú k výraznejšiemu spáleniu tukov, pretože zapájajú viac svalových skupín. Skúste nasledujúce tri super efektívne cviky a pocítite rozdiel.

Neuveriteľné: Slávna kráska s týmto telom má 52 rokov!

Bočná doska
Tento cvik na brucho je podstatne náročnejší ako tradičná doska, najmä vďaka tomu, že máte iba dva oporné body, tzv. korene. A vy musíte vyvinúť o to viac námahy, aby ste zostali stabilnými.

Prevedenie: Položte sa na ľavé predlaktie s dlaňou smerujúcou vpred, zdvihnite boky od zeme a chodidlá majte položené za sebou na celej bočnej hrane. Horná ruka môže byť položená na ľavom ramene, vbok alebo vytiahnutá nahor. Skúste takto vydržať po dobu 30 až 45 sekúnd. Zopakujte ešte raz, prípadne dvakrát, a potom vykonajte na druhú stranu.

Variácie: Pokiaľ je vám prevedenie na bočnej hrane chodidiel náročné, môžete pokojne dolné koleno spustiť na zem. Ak, naopak, vládzete viac, položte si chodidlo na chodidlo, prípadne hornú nohu zdvihnite nahor.

Chcete telo ako J.Lo? Osvojte si TIETO pravidlá

Otváranie rúk v kľukovej pozícii
Vedzte, že pri tomto cviku zapojíte celé telo. Okrem výrazného posilnenia jadra tela, spolupracujú tiež ruky a nohy.

Prevedenie: Položte sa do kľukovej pozície, na dlane a špičky. Vaše dlane umiestnite pár centimetrov širšie ako je úroveň ramien. Následne jednu aj druhú ruku otvárajte, čiže premiestnite ešte širšie a vráťte naspäť. Preveďte 10 až 12 opakovaní.

Variácie: Ak sa prehýbate v drieku, bedrá sa kolíšu do strán, alebo máte celkovo problémy cvik zvládnuť, položte kolená na zem a pokračujte rovnakým spôsobom. Ak cvik zvládate a chcete ešte väčšiu záťaž, jednu nohu zdvihnite kúsok od zeme a dopnite špičku.

Jednoduchý trik pre ploché bruško: Namiesto kávy by ste mali piť...

Prechádzka v doske
Ubezpečujeme vás, že to nebude iba taká obyčajná prechádzka. Táto dá zabrať celému telu a veľmi účinne zapojí jadro, ktorého úlohou tu je zastabilizovať telo. Tento cvik môžeme nazvať mixom tréningu kardiovaskulárneho systému, sily i stability.

Prevedenie: Na to, aby ste cvik mohli vykonať budete potrebovať tzv. šmykľavú pomôcku. Pre kobercový povrch odporúčame plastové taniere alebo igelit, pre drevené podlahy sú vhodné handry alebo uteráky. Potrebný je tiež dostatok priestoru. Položte sa do dosky a umiestnite vhodnú šmykľavú pomôcku pod obe špičky. Prerúčkujte v tejto polohe na koniec miestnosti. Ak potrebujete, oddýchnite si pár sekúnd a následne rúčkujte naspäť. Zopakujte ešte raz alebo dvakrát. Uistite sa, že vaše telo zostane po celú dobu prevádzania cviku rovné.

Variácie: Náročnosť tohto cviku môžete regulovať dĺžkou terénu ako i počtom prevedení.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock


Hrozí vám syndróm vyhorenia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac