Jarný kabátik: Zohreje vás akurát

Jarný kabátik: Zohreje vás akurát

Máte už jarný kabátik? Počasie je ako stvorené na odkladanie zimných búnd a hoci si nie je nikto istý, či sa zima na chvíľu predsa len nevráti, mať už teraz prechodný kabátik nie je vôbec na škodu. Pozrite sa na skvelé kúsky, ktoré nielen zahrejú, ale aj zvýraznia vaše krivky.

Prechodné, teda jarné a jesenné kabátiky nikdy nevyužijeme v takej miere, ako klasické zimné. Napriek tomu majú nezastupiteľnú funkciu v našich šatníkoch. Sú ľahšie, tenšie a často oveľa zdobenejšie než zimné kabáty a sú ideálne na dni, kedy ešte stále cítiť chlad jarných rán. A vďaka ohromným zľavám a snahe predajcov zbaviť sa zimného a pomaly aj jarného tovaru, si môžete jarník zaobstarať za veľmi priaznivé ceny, či už v internetových alebo kamenných obchodoch,.

Večne štýlový trenčkot
Najviac úspechu slávi vždy z jari práve trenčkot. Tento typ kabátika sa predáva v rozličných dĺžkach, od klasických tesne po kolená, až po kratšie, či naopak maxi dĺžky po lýtka. Ak ste drobnejšieho vzrastu, vyberajte si dĺžky nad kolená, alebo pár centimetrov niže bokov. Vysoké ženy si môžu dovoliť aj XXL dĺžky. Všeobecne sa na prehliadkach kolekcií jar/leto 2010 najčastejšie objavovali trenčkoty a kabátiky v dĺžke po kolená, ak siahnete po tomto type, budete môcť nosiť kabát aj niekoľko sezón, pretože na poli módy sa budú držať poriadne dlho.

Rozžiarte ulicu
Čierne, béžové, kaki a sivé kabátiky sú nesmrteľnou klasikou. Sú predsa ľahko kombinovateľné, hodia sa k akejkoľvek farbe a stačí ich ozdobiť šatkou, brošňou alebo vymeniť opasok a hneď pôsobia veselšie. Na druhej strane, k jari neodmysliteľne patria veselé farby a tento rok im dizajnéri ponúkli štedrý priestor. Skúste stredne modrú, fuchsiovú, žltú, oranžovú a červenú, či pastelové farby, ktoré slávia svoj veľký návrat. Bledomodrá, svetložltá, vanilková, levanduľová a mentolová zelená sú absolútnym hitom.

Pár tipov na záver

  • Potrebujete pridať pár centimetrov? Vyberte si kabát s véčkovým výstrihom, ktorý opticky predĺži trup
  • Ak máte menej než 170 cm, vyhýbajte sa extra dlhým trenčkotom
  • Nadbytočné kilá neskrývajte do príliš voľných kabátov, radšej zvoľte tmavšie farby, jednoduché línie a ľahšie materiály
  • Farby zeme sú túto sezónu aktuálne a krásne kontrastujú so žiarivými doplnkami

Autor: Linda


Ktorou zúfalou manželkou ste?
Otestuj sa

Galéria

Jarný kabátik: Zohreje vás akurátJarný kabátik: Zohreje vás akurátJarný kabátik: Zohreje vás akurát+35Jarný kabátik: Zohreje vás akurát

Neprehliadnite

Čítaj viac