JAR 2016: 5 módnych trendov, ktorým neujdeme

JAR 2016: 5 módnych trendov, ktorým neujdeme

Tohtoročná jar sa ponesie v duchu netradičnosti, hier s farbami aj kovbojského štýlu. Na svoje si však prídu nielen milovníčky divokého západu, ale tiež romantičky. Zbavte sa obáv a smelo sa hoďte do náručia zaujímavých módnych trendov, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Vybrali sme pre vás najhorúcejšiu päťku.

Asymetrické tvary
Jarná sezóna 2016 je výzvou na to, aby ste sa vzdali predsudkov ohľadom súmerných a rovných tvarov. Tešiť sa môžete na do špičky a do bokov vybiehajúce sukne či kúsky, v ktorých budete odkázaní na odhalenie jedného pleca okoliu. Nevyhnete sa ani nazberanej a skladačkovej móde, ktorá síce dáva geometrii zabrať, no v prípade sukne pridá na dievčenskosti. Asymetria je dôkazom toho, že dokonalosť netkvie v presnosti.

Kontrast vo farbách
Kombinácii farieb sa medze klásť určite nebudú. Zladiť budete môcť aj také kúsky, ktoré by vám predtým ani nenapadlo dávať dokopy. Nič nebude čudné na tom, keď bude váš štýl pripomínať papagája alebo cirkusanta. Možno na ulici zaujmete pár zvedavých pohľadov, ale móda si občas vyžaduje risk a odvahu. Nebojte sa teda siahnuť po ostrej červenej, marhuľovej oranžovej, rôznych odtieňov modrej, ostrej zelenej či naturálnej krémovej.

Kovbojská móda
Pre tie, čo uprednostňujú bohémsky štýl, sa v obchodoch začínajú objavovať strapcové kabelky, vesty, saká i tričká. Ak si k nim obujete topánky na štýl originálnej farmárky alebo kovbojky, stanete sa jedným zo symbolov jarnej módy. Už aj hollywoodske hviezdy kombinujú farmárske košele s dlhými sukňami v etnických vzoroch, prípadne siahnu po bohato zdobených tričkách, ktoré skvelo doplnia klasickými džínsami.

Romantická čipka

Pre jemné dámy pripravila aktuálna sezóna tiež pár trendy vychytávok, a to v podobe čipiek na blúzkach či topoch hranatého strihu. Tešiť sa môžete aj na čipkované sukne v kombinácii s krátkou spodničkou. Čipky dostali ešte jednu možnosť vyniknúť, a to v podobe prekrytia kvetinovej potlače. V jednoduchosti je krása, takže čierna čipka ako doplnok bielej či mangovo oranžovej tiež nie je na zahodenie.

Vysoké netreba
Skvelá správa pre všetky odporkyne lodičiek - jar 2016 praje topánkam s nízkym alebo žiadnym podpätkom. Tenké tenisky, sandále alebo papučové tipy topánok sú tou správnou voľbou, ak sa chcete cítiť celý deň pohodlne, a zároveň udržiavať krok s módou. Na významnejšiu príležitosť sa však pokojne vyvýšte, no nezabudnite na farebné, vzorované a štýlovo tvarované sandále.

Množstvo ďalších nápadov na jarné obliekanie nájdete i v galérii pod článkom. 

Autor: Simi


Aký ste typ?
Otestuj sa

Galéria

JAR 2016: 5 módnych trendov, ktorým neujdemeJAR 2016: 5 módnych trendov, ktorým neujdemeJAR 2016: 5 módnych trendov, ktorým neujdeme+25JAR 2016: 5 módnych trendov, ktorým neujdeme

Neprehliadnite

Čítaj viac