Jablková pomoc na 5 spôsobov

Jablková pomoc na 5 spôsobov
Ide o jedno z najdostupnejších ovocí, no často ho pri snahe o krásne telo prehliadame. Jablko je pre nás bežnou súčasťou kuchyne, no možno by ste boli až prekvapené, čo všetko zvládne napríklad s pokožkou. Obsahuje ovocné cukry, organické kyseliny, vitamíny, minerály a takisto pektín, vďaka čomu je priam predurčené stať sa súčasťou domácej kozmetiky. Ako ho teda využiť?

Výživné jablkové šupky
Prevažná časť vitamínov a potrebných látok sa nachádza pod šupkou i priamo v nej, preto by ste sa tejto časti jablka určite nemali zbavovať. Pre pokožku je osviežením a hydratáciou, ktorú si môžete dopriať tým najjednoduchším spôsobom. Dôkladne umyté jablko ošúpte a šupku si priložte na čistú tvár tou šťavnatejšou stranou. Nechajte pôsobiť aspoň polhodinku, pleť opláchnite a môžete aplikovať krém.

Takéto jablkové osvieženie ponúka aj protizápalové účinky, ktorými je jablko dobre známe. Vďaka bioaktívnym látkam tak zabojuje proti nečistej pleti a pokiaľ chcete lepšie aplikovateľnú masku, stačí jablko nastrúhať. Nanáša sa na každý typ pleti, ktorý bojuje s akné a potrebuje pomoc pri boji so zápalmi.

Na nečistú pleť platí aj med, ktorý je jednou z najčastejších prísad do pleťových masiek. Zmiešajte ho s nastrúhaným jablkom, ktoré má - ako sme už povedali - protizápalové účinky a na vyrážkach nechajte pôsobiť aspoň 15 minút, kým masku zmyjete.

Čítajte viac: Ako byť krajšia vďaka medu?

Domáca pleťová voda
Pleti pomôžete aj vývarom z jablka, ktoré nakrájate nadrobno a zalejete vriacou vodou. Nechajte postáť a sceďte, pričom do takto pripraveného výluhu môžete pridať aj lyžicu - dve (podľa objemu výluhu) svojej pleťovej vody. Vatovými tampónmi pleť vyčistite a na záver umyte čistou vodou.

Jablkom k hydratácii i proti vráskam
Z jablka si môžete pripraviť viacero pleťových masiek, budete však potrebovať i ďalšie prísady. Pre spomínané hydratovanie pleti ho v nastrúhanej podobe zmiešajte s bielym jogurtom, ktorý je takisto známy ako pomocník pri udržiavaní vlahy v pokožke. V zásade však platí, že to dokážu všetky mliečne produkty, preto môžete experimentovať aj s tvarohom alebo teplým mliekom. Pripravte si masku, ktorá sa dobre aplikuje a na tvári vydrží aspoň 15 minút.

Hydratovaná pleť znamená aj to, že sa vám budú menej tvoriť vrásky, takže podobné masky môžete považovať aj za tie, ktoré so známkami starnutia efektívne bojujú. Ak chcete poznať ďalšie masky na hydratáciu pleti, kliknite SEM.

Čo ešte jablká zvládnu?
Iste viete, že ich celodenným konzumovaním môžete prečistiť telo, takisto však vo svete kolujú recepty na jablkové diéty. My sme však objavili aj ďalšie tipy, ako vám pri chudnutí pomôžu, takže neprehliadnite ani článok Chudnutie s jablkami: Tie najlepšie tipy.

Autor: Grace


Aký máte štýl?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac