Ideálny sex očami ženy

Ideálny sex očami ženy

Sex je dôležitou súčasťou života každého zdravého človeka. Teda by ním určite byť mal, keď už kvôli ničomu inému, tak aspoň z hľadiska potrebnej fyzickej i psychickej rovnováhy. Aj keď podľa všeobecných štatistík mu podstatný význam prikladajú najmä muži, ani nám ženám iste nie je ľahostajný. Nie je však sex ako sex a vyjadrenie, že kvalita predčí kvantitu v tomto smere vonkoncom nie je od veci.

Sme také aké sme
A keďže sme všelijaké, aj naše chute a predstavy o ideáloch v posteli sa rôznia. V globále nám ale záleží na dostatočnej predohre, ohľaduplnosti partnera a jeho trpezlivosti. Aj keď nie v bežnom živote, aspoň v tom sexuálnom by muž džentlmenom rozhodne byť mal. V tom sme si zrejme za jedno. Tak ako asi platí pre väčšinu aj fakt, že sex s milovaným partnerom je predsa len o čomsi inom a zážitok z neho býva oveľa plnohodnotnejší.

Kde, kedy, s kým
Sex sa dá užiť rovnako vo výťahu cestou na trináste poschodie s „náhodným známym“, ako aj v intímnej atmosfére spálne dotváranej sviečkami a pomalými love songs s dlhoročným partnerom. Čo je podstatné je súlad partnerov a ich momentálne rozpoloženie. Obzvlášť ženy sú vnímavé na koncentráciu partnera, jeho dotyky, bozky a pohyby. Nikto sa predsa nechce milovať s osobou, ktorá v mysli rieši návrhy k zajtrajšej porade, či výkony našich futbalistov. Ubiehanie myšlienok však zväčša býva skôr ženským problémom.

Pokoj, ale nie stereotyp
Keby sme sa však mali vyjadriť jednoznačne a všeobecne, pravdepodobne by sa väčšia časť ženského pokolenia priklonila k pokojnému milovaniu na romantickom mieste. Tomu by samozrejme mal predchádzať krásny večer pri sviečkach, fľaša sektu a neodolateľné zvádzanie zo strany muža, trebárs aj vášho zákonitého. Ženy potrebujú mať pocit, že sú dobýjané, muži zas radi dobýjajú.

Sex by mal prebiehať dlho, precízne a nežne. Žena v takýchto momentoch očakáva iniciatívu zo strany partnera a prenechá mu dominantnú pozíciu posteľného zvádzača. Kvalita predohry by mu teda mala zodpovedať a vytvoriť tak ideálne prostredie na samotný akt. Tomu by nemalo chýbať dokonalé precítenie, nápaditosť a prispôsobenie sa potrebám partnerky, čo umožní nerušenú cestu k jej slastnému vyvrcholeniu. Možno jednému, možno dvoj-, či viacnásobnému a možno spoločnému.

Moment po
Rovnako ako samotný sex je pre ženy dôležitý aj čas po milovaní. Pocit intimity by mal plynulou formou prejsť do reality. V preklade to znamená, že ženy rady pobudnú po sexuálnom akte ešte aspoň na chvíľu v náručí partnera a cítia tak jeho blízkosť. Bezprostredné otočenie sa chrbtom, prípadný odchod partnera z miestnosti zrovna nezapôsobí najvhodnejšie.

Čaro rýchloviek
Nech sa prizná tá, ktorá ich raz za čas nemá rada. Vzpružia, dodajú sexuálnemu životu šťavu a sú mnohokrát aj nezabudnuteľnými zážitkami. Nezvyčajné miesto, neobvyklý čas, najnevhodnejšie podmienky. No a čo, že chýba predohra a ide sa rovno na vec, že vás to všade tlačí, či ťahá a môže vás niekto prichytiť! Práve takéto okolnosti dokážu dať sexu ten správny náboj náruživosti a neovládateľnej túžby. Nemusia byť pravidlom, nemali by však vo vašom živote rozhodne chýbať.

Bohužiaľ, predstavy o ideálnom sexe sú mnohokrát len predstavami. Z toho, že nezažívate sex, aký ste si vysnívali, však neobviňujte len partnera, chyba je možno aj na vašej strane. Ako to? Jednoducho ste sa ním možno zabudli jasne podeliť o svoje predstavy a potreby. Takže, pri otvorenej fľaške vínka večer začnite v rámci predohry rozhovor na „sexuálnu“ nôtu.

Autor: Lexy


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac