HOLENIE 1: Kam sa dá zablúdiť so strojčekom?

HOLENIE 1: Kam sa dá zablúdiť so strojčekom?

Hladké telo je v móde. Napriek tomu, že to pár rokov trvalo, trend hladkého tela sa udomácnil zdá sa nadobro už aj u nás. Chĺpky vytŕčajúce spod silóniek, spoza okraja bikiniek, alebo strnisko v podpazuší určite nebudú znamenať plusové body na vašom konte v boji o priazeň.

Navyše, nie každý muž považuje predstavu čierneho a husto ochlpeného "trojuholníka" za silne erotickú. Naopak, dáme ruku do ohňa za to, že pre niektorých pánov je taká predstava silne odpudzujúca, ak nie dokonca desivá. Iste to nebola zástupkyňa nežného pohlavia, ktorá vymyslela nechvalne známe, ale veľmi zdomácnené pojmy, ako napríklad "bobor", "sveter" alebo "deka".

88% mužov uprednostňuje vyholené prirodzenie

Faktom je, že niektoré ženy skutočne dávajú prednosť "prírodnému" štýlu, avšak výsledky ankety na túto tému hovoria jasne: takmer 88 percent mužov by u svojej partnerky uvítalo oholené prirodzenie! A ani dámy nezostávajú pozadu - vyholené prirodzenie u mužov ocenilo skoro 50 percent opýtaných žien. Iste nemá zmysel dohadovať sa, kto má či nemá pravdu, tá je v tomto prípade samozrejme relatívna - každý žiada niečo iné. Či už ide o husté ochlpenie, tenký prúžok, zmyselnú šípku alebo hladké oholenie bez jediného chĺpka. My sa zameriame na dnešnú módu - ako nazval holenie dámskych prirodzení vo svojom komentári pán Jaroslav.

Holenie intímnych partií vyžaduje špeciálnu starostlivosť

V súčasnej dobe považujeme holenie podpazušia a nôh u väčšiny žien za samozrejmosť, pričom mnoho žien pravidelne upravuje tiež ochlpenie svojho pohlavia, či už čiastočne alebo úplne. Zo všetkých úprav je práve holenie prirodzenia najcitlivejšie, a preto vyžaduje celkom odlišný prístup než je holenie nôh a podpazušia. Pre dámske holenie a depiláciu intímnych partií existuje viac prostriedkov: studený alebo teplý vosk, depilačné strojčeky, holiace krémy a mlieka. Najrýchlejším a súčasne i najrozšírenejším spôsobom holenia lona je takzvané mokré holenie s pomocou žiletky a holiacej peny alebo gélu.

Čo na to potrebujeme?

Čo sa týka holiaceho strojčeka, ponuka je široká, stačí vyberať a skúšať, čo vám najlepšie vyhovuje. Nedoporučujeme lacné žiletky na jedno použitie. Pri holení je vhodné používať vždy novú žiletku, pretože viackrát používané holiace strojčeky bývajú zanesené a výsledok potom obvykle nebýva najlepší. Tiež peny a gély nájdete na pultoch predajní v neprebernom množstve. Široké spektrum výrobkov sa zameriava na rôzne typy pokožky. Optimálne sú holiace krémy určené špeciálne pre ženy, pretože obsahujú vlasové kondicionéry, ktoré zjemňujú holené ochlpenie.

Dôležitá je starostlivá príprava

Pred holením by sme mali chĺpky najprv skrátiť a navlhčiť. Pokiaľ ale intímne ochlpenie holíte pravidelne, potom táto fáza logicky čiastočne odpadá. V prípade, že sú chĺpky čo možno najkratšie, prejdeme k navlhčeniu. Desať až dvadsať minút vo vani s horúcou vodou spôsobí ideálne zvlhčenie pokožky a čiastočné zjemnenie ochlpenia. Jemné chĺpky oholíte potom omnoho ľahšie.

Ako na to?

Ideálne je začať s holením v oblasti veľkých pyskov, pretože voda, ktorá vám steká medzi stehnami, nezmýva penu ako v prípade opačného postupu. Jedine tu môžeme holiť i proti smeru rastu chĺpkov, avšak nikde inde tento postup nedoporučujeme. Pri holení proti smeru rastu chĺpkov totiž dochádza k podráždeniu pokožky a nepeknému zarastaniu chĺpkov pod kožu. Pri holení majte pokožku vždy čo najviac napnutú, používajte ľahký tlak na holiaci strojček a v prípade potreby nanášajte holiaci krém i niekoľkokrát. Žiletku opláchnite po každom ťahu najlepšie pod studenou vodou. Pri holení buďte opatrná na citlivých miestach, ako sú malé a veľké pysky.

Ošetrenie po holení

Po oholení opláchnite pokožku vlažnou vodou. Vhodné je natrieť intímne partie antiseptickým krémom, ktorý ich ochráni pred podráždením. Použiť môžeme i tradičnú kolínsku vodu, čajovníkový olej alebo obyčajný silný výluh čierneho čaju. Potom už stačí len balzam po holení a na dva až tri dni máte opäť kľud.


Akou veľkou fanúšičkou Twilightu ste?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac