Hit leta – Maxi šaty

Hit leta – Maxi šaty

Dizajnéri tento rok veru látkou nešetrili. Po ultrakrátkych mini, aké vládli letu minulé sezóny, je tu zasa trend dlhých šiat, ktoré zakryjú každý prehrešok postavy s nebývalou eleganciou.

U koho sme ich videli?
Maxi šaty sa tešia veľkej obľube aj vďaka módnym návrhárom, ktorí ich priviedli späť na prehliadkové móla. Predstavili ich značky Costume National, Hermes, Kenzo, Andrew Gn, Issey Miyake,Talbot Runhof, Collete Dinnigan či Christian Dior.

Maxi šaty prevládali z jemných ľahkých materiálov, objavili sa vo veľkej miere transparentné látky, volány, korálkové aplikácie, vysoké rozparky. Najpopulárnejšie strihy sú empírový a šaty s dôrazom na pás.

Prečo ich budete zbožňovať
Ak je v lete horúco, minišaty nemusia byť tým najlepším riešením. Oveľa príjemnejšie vám bude v ľahučkých maxi šatoch, ktoré si môžete obliecť aj na nahé telo, bez podprsenky či dokonca bez nohavičiek. Nehrozí žiadna „nehoda“ pri silnejšom vetre tak, ako v prípade minišiat. Maxi šaty ocenia všetky vekové kategórie od mladých tínedžeriek až po ich staré mamy, ktoré stále túžia vyzerať žensky a príjemne.

Dlhé šaty milujú aj budúce mamičky, ktoré práve v lete ťažko znášajú vysoké teploty. Ľahučká bavlna či hodváb sa nesprávajú k ich citlivej pokožke  agresívne, dobre sa nosia, zakryjú bruško, nikde vás nebudú tlačiť a omínať. Najviac vám zrejme bude vyhovovať empírový strih na širšie ramienka alebo zaväzovanie za krkom.

Na párty, pláž, na večeru, na cestovanie
Maxi šaty sú vhodné skutočne na všetky príležitosti. Vzhľadom k tomu, že každý butik ponúka mnoho typov, štýlov, vzorov a materiálov, môžete si nájsť svoje milované maxi šaty na každú príležitosť. Elegantnejšie sú vhodné do práce, pestrofarebné na pláž, flitrové na večeru, bavlnené na cestovanie. Dobrou správou je, že maxi šaty môžete nosiť aj pri chladnejšom počasí, vyzerajú totiž dobre aj v kombinácii s bolerkom, pašmínou, alebo svetrom.

Akú obuv však k maxi šatom zvoliť? Okrem tenisiek, gumákov a čižiem je povolené skutočne všetko, ba dokonca zaryté rockerky k nim nosia rady aj vibramy (čo však neradíme po nich opakovať). K maxi šatom sa hodí skôr odľahčená obuv, napríklad flip-flopy, dreváky, sandále, gladiátorky. Ak ste drobného vzrastu, určite zvoľte podpätky, pretože dlhé šaty majú tendenciu postave ešte opticky  ubrať pár centimetrov.

Autor: Astrid


Ktorou zúfalou manželkou ste?
Otestuj sa

Galéria

Hit leta – Maxi šatyHit leta – Maxi šatyHit leta – Maxi šaty+53Hit leta – Maxi šaty

Neprehliadnite

Čítaj viac