FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – rozpustené a elegantné

FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – rozpustené a elegantné
Ako si predstavujete elegantný účes? Mnohé ženy okamžite siahnu po vlasoch vyčesaných, napríklad aj takých, ktoré sme si predstavili v nedávnom článku Účesy (nielen) na stužkovú - drdoly. Môžete si v ňom pozrieť presne 35 nápadov, ako na drdoly či twisty a nájsť potrebnú inšpiráciu.

Ak vás však láka skôr krása rozpustených vlasov, nech sa páči. Aj tie majú v náplni práce eleganciu, samozrejme, ak jej trošku dopomôžete.

Kedy vlasy rozpustiť?
Základnou otázkou pri elegantnom účese, ktorý sa opiera o celú dĺžku vlasov, je, aké šaty bude dopĺňať. Stajlisti by vám vedeli poradiť hneď a zaraz, ale kto si ich služby môže dovoliť? Rady vám preto zhrnieme do krátkeho manuálu, ako s rozpustenými vlasmi narábať:

Pravidlom číslo jeden je kombinovať jednoduchosť so zložitosťou. To znamená, ak sú šaty jednoduchého strihu, môžete si dovoliť aj nápadnejšie vlasy s ozdobami či bohatými vlnami. Ak sú šaty nadýchané, filtrované a ešte aj výraznej farby, snažte sa na hlave udržať jednoduchý štýl, s ktorým celý look nepreženiete.

Pohľad číslo dva venujte vrchnej časti svojich šiat. Tá najčastejšie rozhoduje, ako budú vyzerať vlasy a ako bude vyzerať celý účes. Šaty bez výstrihu a takisto tie, ktoré sa pohrávajú s líniou krku - čo už stojačikom, viazaním alebo inak - už majú okolo krku vytvorený objem. Tým pádom sa rozpustených vlasov vzdajte a radšej ich vyčešte, aby vynikli detaily, ktoré šaty bez výstrihu ponúkajú.

Hlbšie výstrihy hovoria rozpusteným vlasom áno, najviac tie, ktoré ponúkajú nahú pokožku, kde môžu vlasy vyniknúť. Príkladom je korzet, teda šaty bez ramienok, ktoré odhaľujú celé ramená i časť chrbta. Pre rozpustené vlasy sú ideálnou voľbou.

Asymetrický strih šiat, teda napríklad modely na jedno rameno nahrávajú tomu, aby práve odhalená časť tela bola prekrytá vlasmi. Účesy na jednu stranu sú pomerne populárne a sú takisto malým kompromisom medzi rozpustenými vlasmi a tými vypnutými. •Kompromisom môžeme nazvať aj účesy pol na pol, teda vlasy na vrchu hlavy vypnuté a zozadu rozpustené. Ide o možnosť, ako udržať vlasy upravené a predsa nechať vyniknúť ich dĺžku a krásu.

Vlnité vs. rovné
Ďalšou dilemou pri účese, ktorý stavia na rozpustených vlasoch, je, či vlasy vyrovnáte alebo zvlníte. Ako dokazujú trendy, obe možnosti sú v kurze, a tak vám ponúkame niekoľko pre a proti. Rovným vlasom hrá do karát ich rýchla príprava, ktorá vyžaduje len štipec na prichytávanie vlasov a kvalitnú žehličku. Na druhej strane však po celý večer musíte dbať na to, či sú vlasy v dokonalo hladkej forme a na hlave máte stále efekt, aký ste si vyžehlili. Ak prirátame nejaké to potenie z nervozity, vlasy so klonom k vlneniu môžu mať malý problém. Preto zrejme bude treba mať po ruke kefu a lak na fixáciu rovných vlasov.

Vlny sa na eleganciu pozerajú presne z opačnej strany - ich výroba je o čosi prácnejšia, časovo náročnejšia a treba ich kvalitne zafixovať. Pripraviť si ich môžete natáčkami, kulmou alebo aj žehličkou, no bez praxe to nepôjde. Na druhej strane však ponúkajú výhodu toho, že výsledný efekt nestojí na potrebnej dokonalosti. Do vlnitých vlasov skryjete aj nejakú tú asymetriu alebo strapatý prameň, ktorý sa pri úprave zovňajšku, či večernej zábave môže pritrafiť.

Myslite na seba
Samozrejme, nezabudnite zohľadniť ani svoje črty tváre, ktoré sú vašou neoddeliteľnou súčasťou. Rada ukazujete odhalenú tvár, alebo by ste radšej skryli oblé líčka za vlnité pramienky? So šikovne upraveným účesom viete mnohé zamaskovať a iné zase podčiarknuť. Cíťte sa hlavne pohodlne a okrem toho, že vám účes bude ladiť so šatami, musí sedieť - hoc len spokojnosťou - aj vám.

Galéria: Tipy na elegantné účesy s rozpustenými vlasmi nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Agi


Je tvoja budúcnosť jasná?
Otestuj sa

Galéria

FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – rozpustené a elegantnéFOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – rozpustené a elegantnéFOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – rozpustené a elegantné+22FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – rozpustené a elegantné

Neprehliadnite

Čítaj viac