FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – elegancia nakrátko

FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – elegancia nakrátko
Ani vy nepatríte k ženám, ktoré nosia vlasy také dlhé, ako sa na dámy „patrí"? Dnešná móda je krátkovlasým nápadom naklonená a rovnako tak aj večerná elegancia. Aj so zostrihom, ktorý má od dlhého ďaleko, môžete spraviť veľa. Stačia nápady, doplnky a lak na vlasy.

Chlapčensky krátke
Keď sa pozriete na Michelle Williams, môžete vidieť krásnu ženu s chlapčensky krátkymi vlasmi. Napriek tomu, že táto herečka vyskúšala všetky dĺžky účesov, zakotvila pri zostrihu, ktorý nevyniká dlhými prameňmi, ale presným opakom. Vďaka doplnkom sa však z hravého účesu stáva ten elegantný, čoho príkladom je tohtoročné udeľovanie Zlatých Glóbusov. Michelle Williams si do parády zobrala obyčajnú čelenku a výsledok je na jednotku (obr. vľavo hore).

Pixie


Stále krátke, a predsa o čosi dlhšie vlasy nosí Ginnifer Goodwin. Brunetka s účesom pixie nás inšpirovala na tohtoročnej Vanity Fair Oscar Party. Krátke vlasy si nechala vyčesať smerom dohora a nabok, vrch hlavy mierne zvlniť a účes je absolútne perfektný. Výrazná náušnice k tomu a večer budete hviezda aj vlasmi krátkymi, ako má Ginnifer.

S predĺženou ofinkou


Ak na vašom kratšom zostrihu vyčnieva ofinka, využite jej silu pri stajlovaní sa do večerného. Carey Mulligan dorazila na elegantné gala s vlasmi uhladenými dozadu a ofinkou smerujúcou na to isté miesto, no vo zatočenom podaní. Jemné vlny spolu s hladkými bokmi účesu vytvorili doslova glamour look, ktorý si síce žiada dostatok fixácie v podobe laku, no stojí za to.

Ofinka v hladkom podaní


Absolútne jednoduchý nápad ponúka nositeľkám dlhšej ofinky Ashley Simpson. Na tohtoročné odovzdávanie cien SAG dorazila s hladučko vyfúkaným účesom rozdeleným na dve časti - jedna sa skrývala za uchom, druhá nápadne padala do tváre. Potrebný efekt vytvorí cestička nízko posadená cestička, zvyšok zaistí perfektne vyžehlený vlas a dostatočný lesk.

Krátky bob


Jeden z najobľúbenejších účesov súčasnosti, bob, môže mať rôzne dĺžky. Ak ste sa rozhodli pre tú najkratšiu, ako príklad elegancie tu máme Millu Jovovich. Zvlnené vlasy rozdelené nízko posadenou cestičkou osviežujú bežný vzhľad tohto účesu a trblietavá sponka vytvára samotný efekt. Mille dávame jednotku.

Bob po bradu


Ku krátkym vlasom radíme aj bob po bradu, respektíve mikádo, ktoré ešte nedosiahlo na plecia. V tomto prípade vám môže ísť príkladom Violante Placido, ktorej účes osviežila tenká kulma. Vlny na vrchu účesu vyzdvihujú presvetlené pramienky vlasov, zároveň okolo tváre odhaľujú jej črty. Vlnky smerujú von a práve tým sú iné a zaujímavé.

Chcete viac krátkovlasých nápadov? Otvorte našu galériu pod článkom a nechajte sa inšpirovať.

Autor: GaBi

 

 


Test zdravej výživy
Otestuj sa

Galéria

FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – elegancia nakrátkoFOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – elegancia nakrátkoFOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – elegancia nakrátko+27FOTO: Účesy (nielen) na stužkovú – elegancia nakrátko

Neprehliadnite

Čítaj viac