Farby, ktoré muži na ženách (ne)milujú

Farby, ktoré muži na ženách (ne)milujú
O mužoch je všeobecne známe, že si neradi komplikujú život. Z možných riešení vyberú vždy to najjednoduchšie, nezaťažujú sa zbytočnými maličkosťami a nemajú pochopenie pre ženské dilemy. Nevidia nános prachu na konferenčnom stolíku, odtlačky labiek od špinavého psa a riad považujú za umytý, i keď na ňom ostal kúsok zaschnutého vajíčka. Skúsenosti našich čitateliek nasvedčujú tomu, že chlapi sa neosvedčili ani v role módnych poradcov.

„Zlatko, takých tričiek máš doma predsa milión!" Presne tento typ vety nám dokonale zvýši tlak. Očividne myslí ten purpurový top do „véčka", ktorý ste si zadovážili minulý týždeň vo výpredaji a nie sexi kúsok farby lila, hompáľajúci sa práve vo vašich rukách. Darmo, chlapi skrátka nerozoznávajú strihy ani farby.

Ultramarínová farba? To čo je?
„Pred časom som zháňala šaty na dcérinu stužkovú a manžel sa podujal robiť mi doprovod. V obchode som objavila nádherný kúsok v dvoch farebných prevedeniach. Opýtala som sa, či sa mu viac páčim v krásnej ultramarínovej alebo skôr v lososovej farbe. Pozeral na mňa ako z Marsu," spomína účtovníčka Alena na nedávne nákupy. Zďaleka nie je jediná, ktorá má doma muža s „vážnymi" medzerami v znalosti farebných škál.

U mužov víťazí červená
Na ich obranu treba však podotknúť, že žiadna z nás si životného partnera nevyberá na základe bravúrnych poznatkov farebných odtieňov. Koniec koncov, od nás tiež nikto nevyžaduje vedomosti týkajúce sa vhodných komponentov do sady domáceho majstra. Tiež rozlišujeme len základné nástroje, tak ako muži farby. A nemožno im uprieť fakt, že celkom presne vedia, ktoré nám sedia a naopak, ktorým by sme sa mali oblúkom vyhnúť. Ich názory sme sa pokúsili zhrnúť do desiatich, dobre mienených mužských rád.

1. Svetlá vs. tmavá
Páni si vystačia s primárnym delením farieb, eventuálne rozlišujú ešte tmavšie a svetlejšie odtiene. Podľa prieskumov sa im páčime väčšmi v tých svetlejších.

2. Zakázaná telová
Za TOP antisexi farbu spodného prádla všetkých čias možno podľa chlapov považovať telovú. A naopak, čiernou vraj nikdy nič nepokazíme.

3. Vzory len pre niekoho
Všetky výrazné ornamenty, vzory, leopardie a iné potlače patria podľa mužov na telá ľahších žien.

4. Modrá je dobrá
Mužskou najobľúbenejšou farbou je vo všeobecnosti čisto modrá.

5. Ženská červená
Na ženách sa im však najviac páči červená, ktorá pre nich podvedome symbolizuje lásku a má erotický nádych.

6. Priveľa farieb
Muži neobľubujú prílišné farebné kombinácie. V preklade to znamená, že odev, na ktorom sú zastúpené viac než dve farby, je „nežiaduci".

7. Odtieň kaki
Zelená našim pánom veľmi nevonia, no ak sa zvolí správny odtieň, dokážu ju prekusnúť. S kaki však príliš neexperimentujte. Muži jej nekompromisne prisúdili prívlastok antikoncepčná.

8. Skúsite žltú?
Naopak žltá v nich evokuje sexuálnu agresivitu a dominanciu. V kombinácii s čiernou im doslova naháňa strach.

9. Nie je ružová ako ružová
Až 87% mužov sa nechalo počuť, že za ružovú považujú klasickú farbu prasaťa. Všetko ostatné je fialová. Táto farba im neprekáža, pokiaľ nie je na viac ako jednom kúsku oblečenia.

10. Nemôžu za to...
Nedávny prieskum prišiel so zaujímavým poznatkom. A síce, najrozšírenejšou formou farbosleposti - teda zníženou schopnosťou rozlišovať červené a zelené odtiene farieb -  trpí až 10 percent mužov. A to nie je zrovna málo. Tak sa na nich, milé dámy, za to nehnevajme.

Autor: Danka


Vyznáte sa v móde?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac