Dovolenkové dôvody, prečo mať po ruke kondómy

Dovolenkové dôvody, prečo mať po ruke kondómy
Plavky už máte, osušky takisto, nechýbajú ani opaľovacie krémy. Vyzerá to tak, že balenie na dovolenku máte zvládnuté, ale ešte sa na chvíľu zastavte - mysleli ste aj na svoju ochranu pred niečím ešte horúcejším, ako je slnko?

Leto je predsa len časom, kedy má milovanie zelenú a dovolenka nie je žiadnou výnimkou. Či už cestujete so svojím partnerom alebo len s kamarátkami, vo vašej batožine by nemali chýbať kondómy, práve z týchto dôvodov...

...stop tehotenstvu
Pokiaľ nejdete na dovolenku s jasným cieľom - zarobiť si na bábätko, ochrana vám nemôže chýbať. Tá hormonálna funguje takmer na sto percent, ale ak nemáte po boku partnera, zrejme budú výhodnejšie kondómy. Sú poistkou, ktorá funguje pomerne spoľahlivo, poznajú ich na celom svete a vy ľahko jeden z nich skryjete do kabelky, s ktorou vyrážate na párty. Človek nikdy nevie, čo taká horúca dovolenková noc prinesie, respektíve koho, no a vy sa nemusíte obávať, či váš nával vášne neskončí neželanou nehodou.

...zdravie je prvoradé
Prečo sa na dovolenke spoliehať na kondómy, keď beriete hormonálnu antikoncepciu? Pretože ak skončíte v náručí niekoho, koho ste doteraz nepoznali, ťažko si budete prezrádzať svoje sexuálne eskapády, ktoré máte obaja za sebou. Na to čas rozhodne nebude a ak si nechcete na Slovensko doniesť aj trošku nepríjemný suvenír „tam dole", kondóm musí byť. Okrem zabráneniu otehotnenia funguje aj ako ochrana pred pohlavne prenosnými chorobami, ktoré by ste mohli chytiť. Prezervatív spoľahlivo prekrýva pohlavný mužský orgán a vaše dotyky sú tak obalené gumou, ktorá povie baktériám, infekciám a vírusom rázne stop!

TIP: Viete o tom, že ženský kondóm poskytuje ešte väčšiu ochranu pred pohlavnými chorobami?

...orál nie je istota
Ak si myslíte, že orálny sex je bez akýchkoľvek rizík, ste na veľkom omyle. Týmto spôsobom síce neriskujete tehotenstvo, ale chytenie pohlavných chorôb áno. Ak stav svojho partnera nepoznáte, berte kondóm do ruky aj prípade „ústneho spoznávania sa". V článku Orál s kondómom: Zbytočnosť či nutnosť? zistíte, prečo je to naozaj dôležité.

...pre istotu
Ak krútite hlavou nad letnými dobrodružstvami so zahraničnými krásavcami a na dovolenke si chcete užiť len a len svojho partnera, na kondómy nezabúdajte ani tak. Vaša hormonálna antikoncepcia totiž môže dostať zabrať pod náporom zmeny ovzdušia a klímy, konkrétne povedané, pokiaľ vás prepadnú hnačky alebo zvracanie, tabletky vám nepomôžu. Z tela ich vylúčite skôr, než sa potrebné hormóny dokážu uvoľniť a vaša ochrana je narušená. Najbližších pár dní by ste sa tak mali chrániť dvojmo - aj s kondómom, ktorý vytvorí bariéru zabraňujúcu nejakej dovolenkovej nehode.

Autor: ling


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac