Diéta podľa znamenia: Môže fungovať?

Diéta podľa znamenia: Môže fungovať?
Dáte si povedať od hviezd? Astrológia je pre mnohých šípkou, ktorým smerom sa v živote uberať a okrem iného prezrádza aj to, ako by sme sa mali stravovať. Ak teda slovám hviezd veríte, nastavte si podľa nich aj svoju diétu. Samozrejme, ak chcete...

Baran
Na čo by si ľudia narodení v znamení barana mali dávať najväčší pozor, je pravidelná strava. Aktívna povaha zvádza k vynechávaniu jedál a následnému konzumovaniu kalorických bômb na jeho zahnanie, no týmto spôsobom kilá nezhodíte. Hviezdy radia jesť viac čerstvých vecí, viac bielkovín a menej korenistých vecí.

Býk
Keďže býk je človek túžiaci po zabezpečení, a to nielen tom citovom, je možné, že si bude dopriavať viac, ako je vhodné. Pozor teda na prejedanie sa a na priveľké množstvo sladkostí, ktoré sa na postave odrazí. Vhodné sú raz za čas odľahčovacie dni, celkovo v strave viac dbajte na ľahšie potraviny. Bez pohybu to však nepôjde, preto dbajte na cvičiaci režim.

Blíženci
Aj keď hviezdy šepkajú, že sa im chudne o čosi ľahšie než ostatným znameniam, netreba sa na to spoliehať. Aj akční blíženci zabúdajú na pravidelnú stravu, preto si odstupy od jedla sledujte lepšie. Pri diéte je najvhodnejšia zelenina, ktorú poľahky vymeníte za prílohy a kilá pôjdu dole.

Rak
Najväčším problémom rakov je, že stres, napätie a smútok zaháňajú jedlom, čo sa s nimi ťahá celý život. Keďže majú sklon k priberaniu, musia byť na stravu veľmi opatrní, takisto aj z dôvodu, že majú pomalší metabolizmus. Vhodné sú menšie porcie jedla, zelenina, ovocie, mliečne výrobky a chudé mäsá.

Lev
Pôžitkársky lev si rád dopraje, no vzhľadom na líniu a takisto zdravie by mal obmedzovať mastné, údené a chuťovo výrazné jedlá. Týchto ľudí charakterizuje cieľavedomosť a vypláca sa aj pri udržiavaní postavy. Pozor však na radikálne diéty, ktorým levy môžu podľahnúť, no nie sú správnym riešením.

Panna
Aj keď ide o perfekcionistov, nie vždy konzumujú to, čo ich telo vyžaduje. Mierne problémy s trávením netreba zveličovať, ale napríklad nasadiť viac vlákniny do stravy. Táto zmena dokáže veľa, a to aj pri udržiavaní línie. S pohybom sa pannám chudne oveľa ľahšie a ak si na cvičenie zvyknú na pravidelnej báze, problémy s nadváhou mať nebudú.

Váhy
Toto znamenie často podlieha svojim chutiam, na čo dopláca postava. Raňajky sú bohaté, desiata sladká, obed priveľký a miesto večere je tu obed číslo dva. Treba z každého po troche ubrať a viac dbať na ovocie a zeleninu, ktoré často na tanieri chýbajú. Nezabúdajte ani na pitný režim, ktorý takisto dopláca na „rozkoštovaný" jazýček.

TIP: Viete, prečo je dôležitý čas narodenia?

Škorpión
Hviezdy označujú za rizikovú partiu brucho, preto by ste mali dbať na jeho správne fungovanie. Dostatok vlákniny, semiačok a probiotických kultúr z mliečnych výrobkov je základom, preto ich doplňte do stravy. Snažte sa čo najviac odbremeniť od množstva cukru a takisto prázdnej energie prijatej z alkoholu. Síce chutného, ale kalorického.

Strelec
Aj keď strelec sa pomerne málo zaujíma o to, či pribral alebo nie, kilá navyše sa naňho lepia takisto. Podľa astrológie by mohli pomôcť citrusové plody, ktoré sú vhodné počas diétnych dní, no každé jedno ráno je vhodné začať vodou so šťavou z citróna. Hektické chvíle by ste nemali zajedať sladkým, ale napríklad ovocím a chudnutie pôjde hneď ľahšie.

Kozorožec
Ide o znamenie, ktoré má podľa hviezd najmenšie predpoklady na priberanie, no za všetkým je praktická povaha kozorožca. Všetko má svoju logiku, miesto i čas a tak je to aj s jedlom. Pravidelná strava, dobre vyvážená a žiadne zbytočné prejedanie sa sú najlepšou cestou k štíhlej línii. Veľmi dôležitá je pre nich bielkovinová strava, ktorá napomáha zdravej kostre.

Vodnár
Ak potrebujete zhodiť nejaké kilá, pozor na večerné jedenie. Najviac energie by ste mali nabrať pred obedom, no neznamená to jesť bez obmedzení. Vašou výhodou je, že máte záľubu v exotických chúťkach, čo kreuje vašu kuchyňu. Pozor ale na priveľa slaného.

Ryby
Slabinou tohto znamenia sú cestoviny, ktoré by mali jesť radšej v celozrnnej podobe. Jedzte pravidelne a nenechajte sa dohnať stresom alebo smútkom k vyjedaniu chladničky. Pri vylepšovaní postavy im výborne pomáha pohyb, ku ktorému si vedia nájsť pozitívny vzťah. Čo sa jedla týka, na tanier by vám malo pribudnúť viac železa, teda červeného mäsa, strukovín alebo listovej zeleniny.

Autor: Marge


Madonnina plná náruč: Poznáte jej milencov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac