Dá sa schudnúť bez diéty?

Dá sa schudnúť bez diéty?
Diéta je síce jedným z úspešných krokov, ako sa zbaviť nechcených kíl, no napriek tomu nemá dobrú povesť. Či už je ryžová, kapustová, Atkinsova alebo Dukanova, vždy je založená na presnom režime, ktorý treba dodržiavať. Práve ten je strašiakom mnohých chudnutiachtivých a je i dôvodom, prečo diétu znášame tak ťažko.

Odopierať si obľúbené pochúťky i nápoje, pridať potraviny, ktoré sme doteraz vo veľkom množstve nejedli, to sú základné pravidlá väčšiny diét. Mnohí nad nimi krútia hlavou a jednoznačne tvrdia, že sa podobnými obmedzeniami trápiť nebudú. Často je samotným blokom aj slovko diéta, ktoré vystraší hneď na začiatku a snaha o chudnutie sa odkladá. Ak však naozaj chcete zhodiť kilá, no diétu riešiť nechcete, skúste to inak. Hovoriť budeme o zmene životného štýlu.

Zabudnite na diétu
Ako sme už povedali, núkať sa vám môžu rôzne druhy diét. Ich problémom však je, že vám nový spôsob života zavedú na dobu určitú, čo ale situáciu nevyrieši. Číslo na váhe sa pod vplyvom diéty síce zmení, no po jej ukončení a vrátení sa do starých koľají ide zase hore. Podstata nadváhy zostala nezmenená a nič na tom nespravila ani diéta.

Práve tento pohľad by vás mal mohol presvedčiť, že ak sa diéty bojíte, nechajte ju bokom. Zabudnite na toto strašidelné slovko a sústreďte sa na to, prečo nadváha vznikla. Jete nepravidelne? Stravujete sa nezdravo? Málo sa hýbete? Všetky tieto veci môžete zmeniť aj bez toho, aby vám na krk dýchal radikálny stravovací režim založený napríklad len na ryži. Urobte zmeny presne tam, kde vidíte najväčší problém a kilá pôjdu dole aj bez diéty.

Čítajte viac: 5 zmien, ktoré vám zachránia líniu

Nový život
Pre zhodenie niekoľkých kíl naozaj stačí zaviesť zmeny v kuchyni a následne aj vo svojom voľnom čase. Zásadami štíhlych ľudí sú pravidelná strava, dostatočný pitný režim, menšie množstvo tukov a cukrov v strave a dostatok pohybu. Často pomôžu aj malé triky, ako napríklad používanie menších tanierov, ktoré vás automaticky donútia menej si nakladať, pričom podľa výskumov budete mať stále pocit, že ste zjedli dostatočne veľa. Pomôže aj pohár vypitej vody pre každým jedlom, prípadne nakupovanie s obmedzeným rozpočtom. Čo doma nemáte, to predsa nemôžete zjesť a každá odrátaná kalória sa počíta.

TIP: Poznáte čudné, ale účinné triky, ako schudnúť?

Pohyb je súčasťou spaľovania nechcených tukov a pokiaľ chcete svoju snahu posilniť, aeróbne aktivity sú tou najlepšou možnosťou. Sú zamerané na dlhodobý a vytrvalostný tréning, počas ktorého sa spaľujú tuky. Preto behajte, bicyklujte, skáčte alebo plávajte, je to len na vás. Výborným pomocníkom je aj sex. Najmä pri polohách postojačky dokážete efektívne precvičiť telo a zároveň si užiť, preto sa podobným rozhodne nebráňte. Diéty teda nechajte pre iných a vy sa snažte nastaviť svoj život tak, aby váha klesala a vy ste sa cítili dobre.

Autor: Grace


Je tvoja budúcnosť jasná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac