Čo by sme sa mali naučiť od mužov?

Čo by sme sa mali naučiť od mužov?
Kritiky na mužské hlavy už bolo dosť, dnes im ego trochu pohladíme. Je totiž pomerne veľa vecí, ktoré na silnejšom pohlaví obdivujeme a nielen to. Veľa vecí by sme sa od nich mohli rovno naučiť a nie je to len o opravovaní kvapkajúceho vodovodného kohútika. Muži majú viacero plusov, ktoré by sa nám ženám zišli a život by bol hneď jednoduchší.

Já, jenom já
Muži sú pomerne často kritizovaní za to, že sa sústredia hlavne na seba. Kto však túto kritiku vypúšťa z úst? Predsa my ženy, teda aspoň tie, ktoré sa viac sústredia na blaho ostatných než na svoje vlastné. Áno, ide o záslužné nazeranie na svet a prístup k nemu, lenže kedy si užijete život tak, ako naozaj chcete? Trocha sebeckosti v živote nezaškodí a muži to veľmi dobre vedia.

Je to OK
Čo je OK? Predsa vzťahy po nejakej tej hádke, výčitke alebo menšom podraze. Muži vedia odpúšťať oveľa veľkorysejšie ako my ženy - teda aspoň v prípade, že ide o vec, ktorá si odpustenie zaslúži. Len si spomeňte, ako rýchlo vám vie po hádke odpustiť a už sa ku vám túli. Keby sme toto dokázali aj my ženy, o čo ľahšie by sa udržiavali vzťahy, a to nielen tie partnerské.

Žiadna dokonalosť
Priznajme si, že množstvo žien sa snaží o perfekcionizmus, a to na samých sebe. Všetko musia zvládnuť, všetko stihnúť a všetko musí byť dokonalé. Sú takí aj muži? Veru nie! Tí chcú síce tiež zvládnuť veci, ktoré si naplánovali, ale nie až tak dôkladne ako my ženy. Výsledok? Keďže nič nie je dokonalé, nežné pohlavie sa pre drobnosti zožiera, trápi a dokola ich rieši, pričom muži sú so svojimi výsledkami spokojní, prípadne ich vedia prijať aj s menšími nedostatkami. Splniť misiu dokonalosti na svojich pleciach nenesú a hlavu tak majú o poznanie ľahšiu.

Férový boj
Už ste počuli, že muži bojujú férovejšie ako ženy? Iste áno a na mysli nemáme len boj ako taký. Chlapi (väčšinou) riešia konflikty podstatne priamejšie ako ženy - bez podlostí, zákerností či ohovárania. Na rovinu si povedia, ako sa veci majú, prípadne si dajú do nosa a ešte sa aj vedia ospravedlniť, ak sú tými porazenými. Niet nad to, zobrať si niečo aj z takéhoto priameho boja a veci zbytočne nekomplikovať.

City na uzde
No áno, my sme tie citovejšie, muži tí chladnejší. V istých prípadoch je takéto vyváženie ideálne, ale niekedy aj nie. Vedieť udržať city na uzde je výsadou skôr chlapov ako nás žien a iste by ste niečo z ich stoicizmu chceli mať najmä v situácii, keď sa pred očami spoločnosti márne snažíte potlačiť slzy. Mať ten ich „poker face", to by bolo skvelé...

Autor: ling


Ste príťažlivá pre mužov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac