Bod G - fakt alebo mýtus?

Bod G - fakt alebo mýtus?
Dosiahnuť neuveriteľných 124 orgazmov za sebou sa podarilo istej 46-ročnej Hildegarde P., ktorá sa stala v tejto oblasti absolútnou rekordérkou a zapísala sa tak do Guinessovej knihy. K získaniu tohto bezkonkurenčného titulu môže ďakovať svojmu manželovi, ktorý stimuloval jej bod G tak úpenlivo až ju priviedol na samý vrchol orgazmového neba. Aké dôkazy o svojom úspechu predložili verejnosti, bohužiaľ nie je známe.

Kto ho objavil?
Magický bod G sa považuje za garanciu kvalitného orgazmu, ale či tento zázračný gombík rozkoše skutočne existuje, nie je ešte ani dnes celkom jednoznačné. Jeho objavenie sa pripisuje nemeckému gynekológovi Ernstovi Gräfenbergovi, po ktorom nesie svoj názov. Keď sa na začiatku 50-tych rokov dvadsiateho storočia stal svojím objavom terčom výsmechu v kruhoch svojich kolegov, o fenomenálnom dráždidle sa pre istotu už nikdy nezmienil. O štyridsať rokov neskôr sa skupina amerických psychológov k jeho teórii vrátila a zaumienila si dokázať, že ženy okrem klitoriálneho orgazmu môžu stimuláciou bodu G dosiahnuť orgazmovú apokalypsu.

Kde sa ukrýva?
O presnej polohe a veľkosti bodu G koluje viacero verzií. Tento zhluk nervového tkaniva sa údajne nachádza v prednej časti pošvy, priamo za lonovou kosťou. Keď prst, penis (alebo hocijaký iný predmet) prenikne približne päť centimetrov do ženskej svätyne, mal by na neho naraziť. Hovorí sa, že bod G nemajú všetky ženy rovnako vyvinutý a talianski vedci dokonca tvrdia, že ho nemá každá z nás.

Ako reaguje?
Intenzívnymi dráždením sa bod G citeľne zväčší. Veľa žien považuje tieto dotyky za nepríjemné a pociťuje pri nich náhlu potrebu močenia. Jeho hľadanie vyžaduje veľa trpezlivosti, ale najjednoduchšou cestou je vraj poloha, kedy žena pri pohlavnom styku sedí na svojom partnerovi, alebo keď do nej on vnikne zozadu. V osvedčenej misionárskej polohe je takmer nemožné dosiahnuť vaginálny orgazmus.

Vrchol šťastia
Intenzívnym dráždením bodu G sa uvoľňujú hormóny šťastia - endorfíny. A nakoľko títo malí diablici tíšia bolesti, môže byť dráždenie bodu G osožné aj pri pôrode nastavajúcich matiek. Ako túto „epidurálku G" dosiahnuť v praxi, zatiaľ nikto neobjasnil.

Aj muži ho majú!
Mužský bod G sa nachádza na prostate. Priamo medzi semenníkmi a análnym otvorom sa nachádza oblasť asi vo veľkosti dvojeurovej mince. Pred vydaním sa na cestu za hľadaním zázračnej erotogénnej zóny odporúčame mužom z hľadiska prevencie vyprázdniť svoj močový mechúr.

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa
Ak aj bude vaše úporné snaženie pri hľadaní bodu G korunované úspechom, nikto vám nezaručí, že ste jeho objavením prebehli cieľovou rovinou. Podstatné je, že aj bez hitchcockovského pátrania po citlivom spínači rozkoše môžete prežívať plnohodnotný sexuálny život a pôžitok, ktorý so sebou prináša bod G je iba pridanou hodnotou pri erotických hrách vo vašej spálni.

Autor: Alica


Čím ozvláštnite svoj sexuálny život?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac