Beauty tip: Profi triky s očnými tieňmi

Beauty tip: Profi triky s očnými tieňmi
Možno sa vám to nezdá, ale aplikácia očných tieňov je malým umením. Obyčajné rozotrenie farebného prášku síce zanechá svoj efekt, ale vy ho môžete ešte vylepšiť. Kombinovaním farieb a rafinovanými trikmi očiam výrazne pomôžete a bez problému zamaskujete aj ich malé nedokonalosti.

Ako na to?
Ako základ vždy aplikujte svetlejšie a jemnejšie odtiene, ktoré použijete na celé viečko. Na takýto hladký povrch sa vám budú tmavšie odtiene nanášať oveľa jednoduchšie a budú lepšie držať. Nezabúdajte, že pri líčení treba brať ohľad na tvar očí, pretože nie každá z nás je rovnaká.

Malé oči: Určite viete, že ak orámujete oči ceruzkou alebo tieňom, oko sa tým opticky zmenší. Voľte preto metódu „buď - alebo". Čiže ak namaľujete spodnú linku, vrchnú už nerobte a naopak (prípadne ju namaľujte len veľmi jemne). Svetlé odtiene nad vrchnými mihalnicami vaše oči „otvoria" a opticky zväčšia.

Výrazné oči (vypuklé): O výrazných viečkach hovoríme vtedy, ak pri pohľade pred seba vnímame veľkú plochu viečka. Na toto miesto naneste jemný hnedý alebo iný zemitý odtieň. Aby oko ešte viac „zapadlo" do očnej jamky, naneste pod obočie jemný svetlý odtieň.

Vpadnuté oči: Na celé viečko naneste svetlý očný tieň, prípadne kombináciu dvoch svetlých tieňov . Zosvetlíte a rozjasníte tak viečka, pričom vaše oči opticky vystúpia do popredia. Na mihalnice naneste aspoň dve vrstvy maskary, pre lepšie zvýraznenie.

Klesajúce viečka: Aby ste dosiahli mandľový tvar oka, naneste tesne nad mihalnice tmavé odtiene, čím vytvoríte linku. Ťahajte ju až do vonkajšieho kútika. Tmavším tieňom zvýraznite vonkajšiu tretinu pohyblivého viečka. Farbu rozotrite smerom k vnútornému kútiku, kam aplikujte svetlý očný tieň. Oči tak budú pôsobiť dominantnejšie

Triky navyše
Na nanášanie očných tieňov používajte štetec alebo penový aplikátor. Keď získate zručnosť s používaním týchto pomôcok, môžete si pomáhať pri líčení aj prstami.

Ak váhate, akú farbu aplikovať na aké miesto, zapamätajte si že:
* svetlé odtiene rozjasňujú a zvýrazňujú
* tmavé odtiene opticky zmenšujú a prehlbujú
* svetlé odtiene nanášajte na pohyblivé viečko a pod obočie
* tmavé odtiene používajte na zvýraznenie očnej linky a vonkajšej priehlbiny oka

Vizitka:Daniela Vrábliková síce vyštudovala prírodné vedy, ale zlákal ju svet farbičiek. Profesionálne líči od roku 2006 a okrem iného sa venuje i poradenskej a školiacej činnosti. Spolupracuje s mnohými profesionálnymifotografmi, salónmi krasy i svadobnými salónmi. Viac z Danielinej práce si môžete pozrieť TU.

 

Autor: Daniela Vrábliková, v spolupráci s redakciou wanda.sk


Test zdravej výživy
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac