Baby, toto v lete NENOSTE - odkazujú muži...

Baby, toto v lete NENOSTE - odkazujú muži...
Hoci práve mužské pokolenie býva pre svoje módne výstrelky alá ponožky v sandáloch, tričko v nohaviciach, ľadvinka či kedysi tak populárne „šušťáky" kamkoľvek a k čomukoľvek bičované, tak verte tomu, že aj páni majú svoj rebríček neobľúbených ženských kúskov. A hoci vám s láskou v očiach budú tvrdiť, že vo všetkom vyzeráte úžasne, verte tomu, že niektoré outfity v nich vo všeobecnosti vyvolávajú husiu kožu... A nie je to od vzrušenia!

Opýtali sme sa našich blízkych priateľov, kolegov a známych, aby sa s nami o pohľad na letnú ženskú módu podelili. Ak opomenieme lakonickú odpoveď „oblečenie", ktorá sa v našom prieskume tiež objavili, potom medzi najčastejšie odpovede zástupcov pánskej obce patrili tieto „trendy":

Platformy a balerínky
„Akože fakt neznášam, keď má baba topánky, kde je medzi opätkom a špicou výplň... Také tie platformy, či ako to voláte," začína diskusiu o ženskom šatníku 29-ročný Milan. A nie je jediný. Dámami obľúbené platformy skutočne nepatria u pánov v najobľúbenejším topánkam. Pre nás sú síce pohodlné a často bezpečnejšie než klasické opätky či nebodaj ihličky, no pre nich veľmi neatraktívne.

Rovnako zle, ak nie horšie, sú na tom v pánskych očiach nami tak milované balerínky. Prečo? Čert vie... Ale pravdou je, že väčšina mužov im na chuť jednoducho neprišla.

Dlhé sukne
Sukňa až po zem, nebodaj ešte v zemitých farbách alebo batikovaná. A doplnená o crocsy, conversy alebo kanady a samozrejme, vhodný „independent" top. Je to presne váš štýl? Blahoželáme, potom ste v očiach mužov stratili všetok sexepíl. „Chápem, že to je asi pohodlné, ale pre mňa je to hrozne asexuálne, keď sa žena oblieka týmto spôsobom," hovorí 37-ročný Peter. „Veď je leto. Nemusíte mať dokonalé nôžky až do neba, ale aj tak ich chceme vidieť," dodáva.

Hocičo „tigrované"
Hoci safari štýl a zvieracie vzory sú už v tejto sezóne na ústupe, v mnohých pánoch zarezonovali tak silno, že ešte dnes ich vnímajú ako odstrašujúci príklad toho, kam by sa dámska móda nemala uberať. Či je dôvodom ekologické cítenie alebo len ženám podľa nich nepristanú, to sa nám žiaľ z našich respondentov vydolovať nepodarilo.

Neónové farby
Naproti tomu v dôvodoch, prečo by ste svojím zovňajškom nemali pripomínať zvýrazňovač, majú celkom jasno. „Chodí v tom každá druhá. Je to obohraté a navyše sa cítim ako na dopravnom ihrisku. Ako keby na seba všetky navliekli reflexnú vestu. Bleeeeee....," hovorí na margo ultražiarivých farieb 22-ročný Majo.

TOP OF THE TOP
Aj vy neveriacky krútite hlavou, čo všetko sa môže mužom nepáčiť? Nuž, sto ľudí, sto chutí. O tom netreba debatovať. Je tu však jedna vec, v ktorej musíme dať pánom za pravdu a ktorá sa v ich odpovediach objavovala napokon najčastejšie - zlý úsudok a nevkus. Páni sa jednoznačne zhodujú v tom, že tým najväčším módnym peklom, a to bez ohľadu na ročné obdobie je, ak je dievka „dogabaná", zle odhadne veľkosť oblečenia alebo absolútne neodhadne štýl.

Pánom sa proste nepáči (a my sa im ani nečudujeme) napríklad, keď z bedrových nohavíc vytŕčajú faldíky, keď pod legínami presvitajú nohavičky, keď sa na prechádzku či nebodaj túru po lese vyberiete v minisukni. „To sú prípady, kedy neviem, či mám nad dotyčnou plakať alebo sa smiať sa," zhodujú sa páni.

Autor: Sisi


Poznáte svoje telesné IQ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac