Ani spolu, ani bez seba: Čo teda robiť?

Ani spolu, ani bez seba: Čo teda robiť?
Koľkokrát ste už na nejaký pár použili staré známe - ani spolu, ani bez seba? Takáto komplikácia sa, bohužiaľ, do vzťahov pletie až príliš často a urobiť rázne rozhodnutie je viac ako ťažké. Váha aj naša čitateľka, ktorá sa na našu redakciu obrátila s otázkou:

„Dobrý deň, poraďte mi prosím, čo mám robiť. Stretávam sa niekoľko mesiacov s mužom, ktorý mi po 3 mesiacoch známosti navrhol, aby sme boli iba kamaráti a milenci, lebo on ma nedokáže milovať a ešte stále ho to ťahá inde - k predošlej priateľke. Keď som tento návrh odmietla, použil na mňa starú známu "fintu" a ja som podľahla. Odvtedy som chcela niekoľkokrát vycúvať z tohto vzťahu, ale buď som to vzdala po niekoľkých dňoch ja, alebo on a boli sme presne tam, kde sme boli predtým - milenci.

Naposledy sme sa obojstranne dohodli, že bude pre mňa lepšie, ak sa už nebudeme stretávať.Lenže on sa ozval a ja som nedokázala povedať nie. Nikdy som nebola taká nerozhodná a zmätená, ako som teraz. Problém je, že ja ho ešte stále milujem a sama mám problém mu odolať, keď sa ku mne priblíži a on to veľmi dobre vie. Na druhej strane, on sa nevie pre mňa rozhodnúť ako pre priateľku, ale zároveň ani nechce, aby som odišla z jeho života. A ja neviem, ako mám dosiahnuť, aby sa konečne rozhodol buď pre mňa, alebo pre život bezo mňa. A neviem ani to, ako mu mám povedať nie tak, aby som mu znovu nepodľahla... Ďakujem pekne za odpovede."

Gabika (26): „Ťažko sa k tomuto niečo hovorí. Zo svojho pohľadu môžem povedať jediné - treba to ukončiť, inak sa budeš stále trápiť. Predpokladám ale, že toto isté ti hovorí aj vlastný rozum, no problémom je, ako to urobiť. Nič iné ako radikálny koniec neexistuje - to znamená vymazať telefónne číslo, nezdvíhať telefón, neozývať sa a neotvárať dvere. Uvedom si totiž, že ak by s tebou chcel byť, tak by bol, a to so všetkým, čo k tomu patrí. Takto mu je iba ľúto, vyradiť zo svojho života ženu, ktorá ho miluje, dáva mu uspokojenie a pritom k nej nemá záväzky. Keď si túto tvrdú pravdu naplno uvedomíš, vtedy budeš viac dosť síl aj na vystúpenie z tohto začarovaného kruhu. Držím palce."

Danka (28): „V takomto vzťahu - nevzťahu sa môžeš bez problému zamotať aj na niekoľko rokov. Veď na čo by on teba vynechával zo svojho života, keď spolu spávate a nie je to oficiálny vzťah? Ono to znie kruto, ale nebude s tebou, lebo to nepotrebuje. Potom sa zrazu stane, že niekoho stretne a ty pôjdeš okamžite bokom. Ak sa takéhoto niečoho dočkať nechceš, tak zatni zuby a nechaj ho tak. A čo ty vieš, možno sa po tvojom odmietaní spamätá a bude ťa naozaj chcieť."

Martina (23): "Milá nerozhodná, týmto si prešla asi každá. Skús si odpovedať sama tak, ako by si odpovedala na podobnú otázku svojej najlepšej kamoške - nestojí o teba a ťahá ťa za nos. Sama píšeš, že vie, že mu neodoláš a aj tak sa ti ozýva, nechce ťa za priateľku, len milenku... ak toto nie je využívanie, tak potom už nič. Nesúhlasila si s návrhom mileneckého vzťahu bez vzťahu, no aj tak si mu podľahla a robíš presne to, čo chcel. Nedokáže bez teba žiť? Iste, keď mu zakaždým dáš, tak ako by mohol. Toto však nebude mať dlhé trvanie. Ako náhle sa vráti k bývalej, alebo stretne nejakú inú, vyšmarí ťa zo svojho života ako handru a najhoršie na tom celom bude, že si za to môžeš iba ty sama. Dobrovoľne sa necháš ťahať za nos a žiadaš rady od iných žien, ktoré by v tvojom prípade zrejme konali rovnako, no predpokladám, že na opačnom brehu sa všetky zhodneme, že ho treba poslať k vode. A definitívne. Inak to bude bolieť oveľa viac. Ak to nedokážeš, si masochistka, ktorá si nič iné nezaslúži."

Napadla aj vám otázka, čo vám nedá spať? Sme tu pre vás! Pošlite nám ju kedykoľvek na našu adresu redakcia (zavináč) wanda (bodka) sk, nezabudnite ale označiť, či vás zaujíma odpoveď od žien alebo mužov. Môžete sa pýtať na lásku, vzťahy, sexuálne problémy, ale aj na diéty, krásu, styling, fitnes či líčenie.

Red


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac