Aký dlhý má byť sex? Vieme to!

Aký dlhý má byť sex? Vieme to!
Čakáte presné čísla? Niekoľko ich pre vás skutočne máme. Ešte pred tým si však povedzme, že všetko je veľmi individuálne a prieskumy sú len štatistickým priemerom. Samozrejme, aj ten však čo-to napovie.

Milovanie so stopkami
Zbytočne budeme chodiť okolo horúcej kaše a uvažovať, aký dlhý sex je tým najideálnejším. Niekomu stačí 10 minút, iný sa potrebuje milovať aspoň hodinu, aby sex označil za naozaj kvalitný. Často je to však i tak, že libido zabrnká na strunu rýchlovke a darmo by ste čas naťahovali na čísla, ktoré vychádzajú zo štatistík. Hlavné je, že si čas s partnerom užijete a máte z neho nielen dobrý, ale aj uspokojivý pocit. Poďme však už ku konkrétnym zisteniam.

Štatistiky a ich výsledky
Samozrejme, dĺžka sexu je témou, ktorá zaujíma nielen tých v posteli, ale aj tých mimo nej. Prieskumov medzi sexuálne aktívnymi prebehlo niekoľko a všetky z nich prišli so zaujímavými zisteniami. Na univerzite v Pensylvánii potvrdili, že sexuálne maratóny nie sú tým, po čom by ľudia pravidelne túžili a pri ich snahe o naplnenie dochádza veľmi často ku sklamaniu. Slovko sklamanie môžeme použiť aj pri dvoch minútach, ktoré sú hranicou, od ktorej nižšie je všetko považované za neuspokojivo krátky sex.

Možno to niekoho poteší a iný len začudovane zakrúti hlavou, ale výkon nad tri minúty vyššie je už u väčšiny opýtaných považovaný za prijateľný. Neuspokojte sa však s málom, pretože podľa zistení je akurátnou dĺžkou asi 8-minútové milovanie. Samozrejme, stále hovoríme len o samotnom styku bez predohry. Aby sme tento prieskum uzavreli, ukážme prstom aj na číslo 19. To je totiž minutážou, ktorej prekročenie je už podľa respondentov príliš dlhé. No a čo poviete na polhodinu intenzívneho „prirážania"? Tak po tej už netúži takmer nik.

S predohrou či bez?
Ako sme už povedali, čísla vyjadrovali samotný styk bez predohry. K tej sú už štatistiky o čosi milostivejšie a jeden americký prieskum dokonca tvrdil, že priemerným časom, ktorý páry venujú predohre, je 20 minút. Toto číslo je pomerne lichotivé a pokiaľ by sme k nemu pridali priemerných 8 minút z výskumu spomínaného vyššie, dostali by sme necelú polhodinu sexuálnych hrátok. No a to je presne čas, ktorý väčšina ľudí považuje za ideál strávený v posteli s partnerom. Ako sa hovorí - „se vším všudy".

(Ne)spokojní muži, (ne)spokojné ženy
Prieskumy však na záver ukazujú, že ani jedno pohlavie nie je s trvaním milostných zážitkov celkom spokojné. Mužom často vadí, že nemajú lepšiu výdrž, ženám zase to, že sa nestihli prepracovať až na vytúžený vrchol. Potešíme vás však tým, že aj keď nižšie percento opýtaných, no predsa nejaké, bolo so svojím sexuálnym životom absolútne spokojné. Vraj na dĺžke milovania nezáleží, hlavne, že je kvalitné. No a či také naozaj bude, to už je len a len na vás. Stopky teda bokom a miesto kvantity stavte na kvalitu. Aj váš súkromný prieskum doma iste potvrdí, že sa to naozaj oplatí.

Autor: ling


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac