Ako vybrať správnu farbu rúžu?

Ako vybrať správnu farbu rúžu?
Vraví sa, že ak by si ženy mali vybrať len jednu jedinú vec z kozmetickej taštičky, bol by to práve rúž. Poskytuje maximum krásy za minimálnu námahu, a to veru vieme mnohé oceniť. Rúž na počkanie oživí tvár farbou a pritom môže byť jemný, zvodný aj úplne očarujúci. Záleží len na tom, akú farbu si na svoje pery nanesiete, no pamätajte, že pri jej výbere rozhoduje celý rad dôležitých faktorov.

Vhodná príležitosť
Ak ste sa vybrali do drogérie po nový rúž, ako prvé by ste si mali ujasniť, kam ho chcete nosiť. V práci by zrejme sýto bordový rúž mohol narobiť trochu rozruchu, no na firemnej párty zase nikoho neoslníte jemným perleťovým odtieňom. Takisto sa nespoliehajte na to, že sa vám rúž páči a možno ho niekedy vynosíte. Kupujte s presným zámerom a určite nie bez toho, aby ste vedeli, na akú príležitosť je váš nový rúž určený.

Životný štýl
Aj samú seba musíte zhodnotiť celkom objektívne a zrejme bude celkom zbytočné mať doma desať výrazných farebných rúžov, ak sa najčastejšie objavujete v pohodlnom športovom štýle. K takémuto stajlingu sa oveľa viac hodí celá paleta nenápadnejších farieb, preto pri výbere dbajte aj na svoje najčastejšie outfity.

Tón pleti
Ak viete, čo asi hľadáte, na rad prichádza váš tón pleti, teda základný faktor pri výbere líčidiel. Na bleduľkách by mohli príliš tmavé odtiene pôsobiť výstredne, preto sa držte základného pravidla - čím tmavšiu pleť máte, tým výraznejší rúž si môžete dovoliť. Ženy so žltším podtónom pleti by sa mali držať teplých farieb, pre tmavšie typy sa hodia skôr hlboké červené odtiene, slivková či vínová. Svetlej pleti budú lichotiť nádychy ružovej, oranžovej a takisto aj červená s tzv. modrým podtónom. Olivová pokožka pekne znesie svetlohnedé farby rúžov, takisto aj hnedočervené a s nádychom do fialova.

Objem pier
Pri výbere rúžu zvážte aj veľkosť vašich pier. Je dobre známe, že lesklé odtiene pery opticky zväčšia, takže na túto výhodu nezabúdajte. V prípade, že ste s objemom na ústach spokojná, pokojne siahnite po bežnom matnom rúži. V podobnom duchu proti sebe stoja aj tmavšie a bledšie farby - jemnejšie tóny pery zväčšujú, tie sýtejšie presne naopak.

Konzistencia
Trhu s líčidlami sa stále rozrastá aj o nové podoby rúžov. Kedysi sme všetky húfne používali klasický vysúvací patent, no dnes je možností oveľa viac. Ak hľadáte dlhotrvajúce matné rúže, väčšina z nich patrí do už spomínanej klasiky, viac krémové a lesklejšie sú rúže, ktoré sa nanášajú aplikátorom. Či už vyberiete s ohľadom na textúru alebo spôsob nanášania, to je iba na vás.

Líčenie
Zapochybovať však môžete aj doma pred zrkadlom. Rúžov zrejme máte hneď niekoľko, no ktorý je ten pravý k dnešnému líčeniu? Veľmi jednoduché pravidlo, ktorým nič nepokazíte, je - k jemnému líčeniu sa hodia výrazné pery, k večerne nalíčeným očiam sa hodia pery nenápadnejšie.

Autor: Agi


Viete, ktoré hviezdy si "pričuchli" k base?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac