Ako som schudla – Desiatky kíl sa rozplynuli

Ako som schudla – Desiatky kíl sa rozplynuli

Keď si človek z času na čas dopraje niečo nezdravé a málo sa pohybuje, nevyzerá ani jeho postava dokonalo. Bohužiaľ, ako čas beží, podpisuje sa takýto nezdravý životný štýl neúprosne aj na hmotnosti, ktorá narastá a narastá. Až nakoniec človek zistí, že musí bojovať s desiatkami kíl navyše.

Presne takto dopadla pani Jana. Sama priznáva, že po dlhé roky sa premýšľaniu nad zdravým životným štýlom vyhýbala, veď nepila a nefajčila, takže vlastne podľa svojho uváženia žila vcelku zdravo. Avšak jej neduhom bolo nezdravé jedlo a hlavne minimum pohybu. , až jedného dňa s hrôzou zistila, že váži 110 kilogramov.

Ako začať?
„Prirodzene, že som chcela schudnúť. Túžila som mať veľkosť 36 ako pred rokmi. Nevedela som však ako začať,“ priznáva Jana. „Keď som mala dvadsať, bolo chudnutie hračkou. Odsťahovala som sa z domu a na sladkosti či podobné nezdravosti som nemala peniaze. Všetko jedlo som si musela presne rozplánovať, jedla som skromnejšie a bez problémov som za mesiac zhodila aj 5 kilogramov.“

Zmeny v hmotnosti sa prejavili veľmi rýchlo na oblečení, ktoré Jane bolo zrazu veľké. To ju naštartovalo, a o chudnutí začala premýšľať cielene. Po vzore svojej matky zapojila každý deň do svojho programu cvičenie, najjednoduchší jej pripadal beh. S veľkou chuťou sa pustila aj do prechádzok v okolí.

Len nič radikálne!
Zmeny v jedálnom lístku neboli radikálne, neustále sa však snažila jesť viac ovocia a zeleniny na úkor rôznych pochúťok. Keď mala chuť na niečo, čo nevyzeralo diétne, kúpila si len nízkokalorický jogurt, alebo inú „zdravú“ pochúťku. „Nezakázala som si pizzu a podobné jedlá, avšak jedla som ich minimálne a všetky porcie som zmenšila,“ prezrádza tajomstvo úspechu Jana. „Namiesto obrovského množstva si treba užiť každé sústočko!“

Úsilie sa vyplatilo, za tri mesiace bolo 15 kilogramov preč, a Jana si dokonalo zvykla aj na pravidelné cvičenie. To ju povzbudilo a začala navštevovať aj fitness centrum, aby cielene posilňovala aj svaly.

Chce to vytrvalosť
„Nestanovila som si presne, koľko chcem schudnúť, ale vo svojom programe som neustále pokračovala.  Nechcela som byť nerealistická, vedela som, že oblečenie vo veľkosti 36 mi nebude nikdy dobré, napriek tomu môžem vyzerať štíhlo,“ rozpráva Jana o rozumnom chudnutí.

Každý ďalší mesiac schudla Jana štyri až päť kilogramov, až sa je hmotnosť ustálila na 67 kilogramoch pri výške 165 cm. Túto hmotnosť si drží už vyše roka. Vďaka novej postave získala silné sebavedomie a vďaka cvičeniu mnoho energie do života. 

Ako sa jej to podarilo?
Tri krát týždenne cvičila dvadsať minút s činkami a tri krát týždenne 45 až 60 minút bicyklovala, cvičila na steperri, chodila po schodoch a prechádzala sa. Jej tajným trikom je postupnosť. Je ťažké spraviť veľkú radikálnu zmenu a potom si upierať všetko. Začala sa teda obmedzovať postupne a hlavne si po celú dobu udržiavala počiatočný optimizmus.

Autor: Cole


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac