Ako šetrne zosvetliť farbu vlasov?

Ako šetrne zosvetliť farbu vlasov?

Leto akoby sa stalo signálom pre zosvetlenie vlasov. Objednávame sa na melír, siahame po zosvetľujúcich prípravkoch v obchodoch, skúšame, ako by nám pristali svetlé pramienky – a nemusí ísť, prirodzene, vždy o blond odtiene. Ak vás teda začala nudiť tmavohnedá, mahagónová a čierna, poradíme vám, ako vlasom dodať nový lesk.

Z čiernej na... akú?
Najhoršie sa zosvetľujú čierne farbené vlasy. Kým dosiahnete mladistvé blond kadere, budete musieť nielen siahnuť hlboko do vrecka, ale si aj počkať pár mesiacov. Iba tak dosiahnete šetrné zosvetlenie pramienkov. Na agresívne domáce odfarbovanie s farbami z drogérií naozaj zabudnite, dobre chytí len ženám s nefarbenými, prirodzenými vlasmi. V prípade farbených je nutnosťou zájsť k profesionálnej kaderníčke.

Kým sa čierna, tmavohnedá, čokoládová alebo mahagónová premenia na blond, budete si musieť prejsť niekoľkými fázami zosvetľovania. Tá prvá bude najintenzívnejšia. Vaša kaderníčka podľa farby, typu a stavu vlasov zvolí vhodné percento peroxidu.

Aby výsledok pôsobil čo najprirodzenejšie, je vhodné miesto nanášania na celú dĺžku vlasov zvoliť len niekoľko pramienkov, ktoré budú postupom času pribúdať. Požiadajte kaderníčku o zosvetlenie vlasov v okolí tváre, vďaka nim bude pleť vyzerať rozžiarene a mladšie. O mesiac zasa môžete zosvetliť zasa viac pramienkov. Je ale pravdepodobné, že kým docielite svetlé vlasy, prejdete si fázami gaštanovej, medenej, či zlatoplavej.

Stavte na prirodzenosť
Ak sa chystáte zosvetliť vlasy len o niekoľko odtieňov, to znamená o 1-3, môžete použiť aj farby určené na domáce použitie z drogérie. V súčasnosti dostať aj špeciálne farby, ktoré dokážu prefarbiť tmavé odtiene na červené aj bez predchádzajúceho použitia odfarbovača, takže ak túžite po červenej, tmavomedenej alebo červenohnedej, mali by vám pomôcť.

Z farbenej tmavohnedej najčastejšie môžete prejsť na gaštanovú, svetlohnedú, strednehnedú, kapučínovú a červenkastú, ak máte nefarbené vlasy tmavšej farby, podarí sa vám dosiahnuť aj zlatisté svetlohnedé pramienky. Vždy však dbajte, aby farba vlasov súhlasila s vaším typom pokožky.

Vyrovnajte farbu
Výsledkom domáceho odfarbovania vlasov je nepekný žltkastý a oranžový odtieň vlasov. Čo s ním? Existuje niekoľko možností – buď na vaše zosvetlené vlasy nanesiete zmývateľný šampón v studenej blond farbe, alebo sa poobzeráte po blond (!) farbe na vlasy s fialovým či strieborným nádychom. Jemný fialkastý nádych zneutralizuje žltú a vlasy budú vyzerať oveľa lepšie.

Buďte starostlivá
Nechovajte sa k vlasom macošsky a po farbení im venujte dôkladnú starostlivosť. Vlasová kozmetika na farbené vlasy je samozrejmosťou, aká vám nesmie chýbať – farba vydrží dlhšie čerstvá a žiarivá. Suché konce ošetrite vlasovým olejčekom a bezprostredne po farbení sa vyhýbajte žehličke, kulme a fénovaniu. Vlasy ocenia šetrné zaobchádzanie a odvďačia sa vám trvanlivejšou a lesklejšou farbou.

Autor: Linda


Akou veľkou fanúšičkou Twilightu ste?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac